Skocz do zawartości

Zrobiłem sobie lightbary :)


Bart3z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :cool:

Będąc przed wczoraj na strychu po coś tam, znalazłem przez przypadek lampy do samochodu ;)

Znalazłem 3 komplety z czego 2 były w pełni kompletne...

Mówię założę je do motocykla, a drugi komplet dam kumplowi, więc też tak zrobiłem :icon_mrgreen:

Siedziałem w garażu ok. 4-5 godzin... lampy założone, przewody popodłączane i świecą ładnie, ale gdy założyłem siedzenie przestały świecić :D

Mówię coś jest nie tak, ale to, że musiałem jechać do pubu na chwilkę to szukanie powodu odłożyłem na później...

Wróciłem ok. 23 i odrazu do garażu... co się okazało to siedzenie naciskało na jeden przewód i nie łączyły styki przewodów, poprawiłem i świecą już dobrze :bigrazz:

Powiem, że komfort jazdy gdy już się robi ciemno jest nie porównywalny :icon_evil:

Pozatym fajnie to wygląda, kumpel np. gdy wczoraj jeździliśmy grupą myślał, że w pewnym momencie jedzie za nim bandit jak załączyłem te lightbary :cool:

 

Efekt końcowy wygląda tak:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

 

Co sądzicie o tym pomyśle i wykonaniu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt?

Lampy przywiózł mój tata będąc na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, a dostał je za darmo, więc koszt lamp = 0zł :D

Jedyne co musiałem kupić to czarną taśmę izolacyjną i opaski do kabli, koszt łączny = 3,5zł :icon_mrgreen:

Nie będę ich zmieniał, bo świecą naprawdę mocno i dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl super i realizacja również :D A na marginesie to jakim aparatem byly robione te zdjecia? bo swietna jakosc. pzdr

Dzięki :icon_mrgreen:

Aparat to Olympus C-765 z filtrem Skylight 1B, ale te zdjęcie były robione na szybko, bo nie chciało już mi się go ustawiać, ale powiem, że do kresu jego mozliwości jeszcze daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę dokładne fotki okablowania :D

Lampy podpiętę są pod akumulator i pod przewód od światła postojowego, ale o tym dokładniej jutro...

 

Świetny pomysł i wykonanie :icon_mrgreen: . Jazda w nocy już nie straszna ;)

Pogrzeb na tym strychu, może coś ciekawego jeszcze znajdziesz.

Pozdrawiam

Już raczej nic ciekawgo nie znajdę, ale... :P

Mam jeszcze halogeny soczewkowe (to jest ten 3 komplet), ale nie mam przewodów, kostki łączącej i czegoś tam jeszcze, które do nich powinny być :icon_evil:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej, bo przerost formy nad treścią psuje całość, a Virago naśladujące Gold Winga ilością świateł będzie śmieszne. Poza tym soczewki do "czopra" nie pasują. Jeszcze raz gratulacje - nie wpadłbym na to, że ten pałąk od kierunków, szeroki niczym kiera, można tak wykorzystać, Już zaglądałem u siebie - od dołu jest miejsce... Przód zostaw, ale pomyśl na tyłem - zmień tylną lampę na coś mniejszego. Ja w swojej virago miałem kiedyś lampkę-nosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakieś większe przeróbki nie będę się pchał, bo i tak moto niedługo pójdzie na sprzedaż (koniec tego sezonu/początek przyszłego) :biggrin:

 

A więc schemat podłączenia wygląda tak:

Schemat

 

Przewody pod podłączeniu tak:

Przewody

Jeszcze, będę poprawiał wygląd, bo był problem z umiejscowieniem ich :buttrock:

Jeden jest podłączony pod przewód od światła postojowego...

 

Włącznik lamp zamontowałem na włączniku świateł mijania:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

 

Podłączenie do akumulatora:

(w tym czarnym pudełku w kształcie walca i niebieskim przewodem jest bezpiecznik od lamp)

Zdjęcie 1

(ta kostka łączy wszystko?)

Zdjęcie 2

 

A tutaj są zdjęcie tych halogenów, które mi zostały:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

 

Wszystko :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...