Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne bo..dziwne ale jeszcze dziwniejsze,że przez 16 stron NIKT nie podał oleju na jakim "śmiga"

czy to semi- czy full- czy też minerał i jaka SEA "10" ? "20" ? i W "40" , "50" :icon_question: a może "Kujawski" :icon_question: :icon_question: :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1000 km powinien być wymieniony olej mineralny służący do docierania na właściwy. I raczej nie na minerał, chyba ze Ci nie zależy na silniku.

 

A tym bardziej nie Castrol.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1000 km powinien być wymieniony olej mineralny służący do docierania na właściwy. I raczej nie na minerał, chyba ze Ci nie zależy na silniku.

 

A tym bardziej nie Castrol.

 

 

 

Piter , serwisówka podaje 20 W 40 bez wskazania czy full czy semi czy mineral /jestem pomimo takiego stażu kiepski w parametrach oleju do swoich moto / podaj jaki w/g Ciebie /uwierzę :lalag: /powinienem wlać , moto ma 27 tys km /potwierdzone/ co bylo wlane wcześniej -nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się założę że żadna serwisówka nie nakazuje tylko jednej gęstości oleju.W każdej jest ona zależna od warunków w jakich moto jest używane.W cieplejszym klimacie należy lać oleje klasy np 15-20 W 50.W zimniejszych klimatach olej np.10W 40.I taki bym Ci polecał do XV 1900.Koledze zalewałem Motula 5100 10W 40.To moto ma chłodnicę oleju.Do swojego XV 1600 lałem przez 50 tyś km. Motula 5100 15W50.Do HD-ka leję pełny syntetyk 20W 50.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się założę że żadna serwisówka nie nakazuje tylko jednej gęstości oleju.W każdej jest ona zależna od warunków w jakich moto jest używane.W cieplejszym klimacie należy lać oleje klasy np 15-20 W 50.W zimniejszych klimatach olej np.10W 40.I taki bym Ci polecał do XV 1900.Koledze zalewałem Motula 5100 10W 40.To moto ma chłodnicę oleju.Do swojego XV 1600 lałem przez 50 tyś km. Motula 5100 15W50.Do HD-ka leję pełny syntetyk 20W 50.

Dzieki zrobie jak radzisz . To forum jest jakies "martwe" , wszystkie XV1900 wyprzedane :icon_question: :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejąc Castrola minerał 20W40 kierowałem się specyfikacją oleju podaną przez producenta motocykla.

Olej, jego skład i gęstość ma bardzo duży związek ze specyfiką smarowania silnika vx1900.

Chodzi tutaj głównie o system z suchą miską oraz o chłodzenie tłoka olejem podawanym sprayem na denko tłoka.

Zapewne inne oleje także będą dobre - jednak producent wskazał dokładnie na jakim rodzaju oleju jeździć.

Poniżej specyfikacja z SM do XV1900:

olej.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do RSa leje Castrola 20W40 i jest spoko. Nic sie nie dzieje a przynajmniej nie dzwoni nic oraz sprzeglo sie nie slizga jak w przypadku niektorych rzadkich syntetykow. Acha - to jest mineral. Jak sie czesto wymienia to sadze, ze straszej roznicy pomiedzy mineralem a syntetykiem nie ma. 16k mil i zero problemow.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło Motul 5100 10W40 Ester

Mialem go w Hondzie i nie bylem happy. Moim zdaniem on sie bardziej nadaje do moto z chlodnica ale Twoja sprawa.

Zobaczysz czy Ci bedzie wszystko w silniku dzwonilo czy nie.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło Motul 5100 10W40 Ester

Mialem go w Hondzie i nie bylem happy. Moim zdaniem on sie bardziej nadaje do moto z chlodnica ale Twoja sprawa.

Zobaczysz czy Ci bedzie wszystko w silniku dzwonilo czy nie.

 

No dlaczego nie happy skoro w hondzie była chłodnica :icon_question: a 1900A ma chłodnice OLEJU :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło Motul 5100 10W40 Ester

Mialem go w Hondzie i nie bylem happy. Moim zdaniem on sie bardziej nadaje do moto z chlodnica ale Twoja sprawa.

Zobaczysz czy Ci bedzie wszystko w silniku dzwonilo czy nie.

 

No dlaczego nie happy skoro w hondzie była chłodnica :icon_question: a 1900A ma chłodnice OLEJU :biggrin:

No troche na skroty z moja odpowiedzia polecialem - lenistwo.

Po prostu mialem czasem wrazenie slizgajacego sie sprzegla na tym oleju - nawet wymienialem tarcze itp. Nie wiem czy to wina oleju sama w sobie ale tak bylo.

Co do chlodnicy oleju no to zawsze cos ale plaszcz wodny to to nie jest.

W moim Road Starze po przestudiowaniu forum niemieckiego poszedlem w strone Castrola Actevo 20W 40 i jest spoko. Olej wymieniam raz - 2 razy na sezon i nic sie nie dzialo. No tyle ze moto byl nowka wiec to tez jakies znaczenie tam pewnie ma.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...