Skocz do zawartości

Kupno motorynki


Sloniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! zarażąm swoją pasją coraz większe grono znajomych :flesje: i kumpel poprosił mnie żebym jechał jutro z nim obejrzeć motorynke. Prosiłbym osoby znające sie na jej budowie o poradzenie mi co i jak w niej sprawdzić. Jakieś newralgiczne punkty lubiące sie psuć, silnik - jak sprawdzić, ewentualnie rozebrać. Za wszelkie rady z góry dziękuje. Prosze bez offtopów!

 

pozdrawiam

 

Rafał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! zarażąm swoją pasją coraz większe grono znajomych :flesje: i kumpel poprosił mnie żebym jechał jutro z nim obejrzeć motorynke. Prosiłbym osoby znające sie na jej budowie o poradzenie mi co i jak w niej sprawdzić. Jakieś newralgiczne punkty lubiące sie psuć, silnik - jak sprawdzić, ewentualnie rozebrać. Za wszelkie rady z góry dziękuje. Prosze bez offtopów!

 

pozdrawiam

 

Rafał :wink:

 

Należy sprawdzić, czy łańcuch nie szoruje o wahacz, czy zawieszenie jest proste, rama lubi pękać na łączeniu rury podsiodłowej i rury pod bakiem, sprawdź czy działa przełącznik świateł (nie powinny przygasać przy przełanczaniu krótkie/ długie), luzy na gł ramy, wachaczu, luzy na dzwigni zmiany biegów (wazne), warto obejrzeć automat zmiany biegów (wystarczy zjąć dekiel), zużycie opon, należy dokładnie obejrzeć rame, przy bagażniku, może byc pęknięta w łączeniu rurki podtrzymującej bagażnik, jeśli ktoś jeździł na kole :wink:, stan opon,, hamulców, lakieru (raczej farby) czy nie ma nieoryginalnych spawów na ramie, obejrzyj tez podnóżek itd. I jeszce sprawdź typ, były 3, różniące sie rama, bakiem, mocowaniem kierownicy i silnikiem. A najlepiej nie kupowac motorynki. Pozdro

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=122002173 to jest link do tej aukcji z nią, może ktoś zna ten sprzęt ?? podobno jest tydzień po remoncie ... :wink: w takim razie na co bardziej zwracać uwage ?? ten pseudo sportowy wydech mi sie nie podoba :/ :flesje: ale to kumpla dezycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tez czy moto nie miało spawanego uchwytu silnika szczególnie dolnego! Jesli chodzi o silnik to sprawdz czy nie ma trudnosci z zapalaniem oraz czy motor ładnie pracuje na wolnych obrotach. Jezeli pracuje elegancko odkręc mu manetke gazu i sprawdz czy żwawo wchodzi w obroty. Oczywiscie tak jak pisał marcpol sprawdz stan automatu biegów czy nie byl gdzies skrecany dutem czy zabezpieczony jest segerami itd. Wsadz reke pod silnik na łączeniu połówek czy olej nei cieknie oraz na kape od sprzegła. Sprawdź równiez czy przy wrzuceniu 1 silnik nie zazgrzyta oraz czy nie szarpie sprzegło. Myślę ze cena za motorynkę bez papierów 450zł to troszkę za dużo...

Edytowane przez Pimpek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli moto nie jest dotarte to moge je wkręcać na max obroty ??

Ja nie mowie o jezdzie a w czym to przeszkadza otworzyc przepustnice na pare sekund wcelu sprawdzenia czy moto wchodzi dobrze na obroty ?? Jak rególowalem gaznik w swojej wsk po kapitalce to tez musialem na momęt odkręcic przepustnice by zobaczyc czy moto dobrze reaguje na otwarcie przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszce sprawdzić, czy kopniak prawidłowo odbija, czy zawsze "łapie", sprawdź łożyska kół, uszczelnienie wydechu, czy jest jednośladowa a i jeszcze górny gwint przy prawym amortyzatorze i czy z tłumika nie cieknie olej (lub z rury wydechowej). Każdą (KAŻDĄ!) wadę potraktuj jako możliwość zmniejszenia ceny, wszystkie niesprawności , uszkodzenia pokazuj właścicielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...