Skocz do zawartości

Odblokowanie Yamahy DT50 M (okragła lampa)


Arczi626
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie pomozcie szukałem bardzo duzo i znalazłem jak odblokawac yamahy ale te nowsze wersje ja posiadam taka z okragła lampa z przudo starsza wersja;/ prosze powiedzcier mi jak ja odblokowac poza blokada tłumika jest zablokowana napewno bo jedzie 40 km/h:/ a na liczniku ma 120. czuc jak cos ja dławi w pewnym momencie nie wchodzi na obroty i koniec :/ prosze pomozcie mi bo nie wiem co robc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tłumikem może byc przegroda na krućcu łączącym gaźnik z silnikiem....sprawdz też gaźnik.....a swoją drogą to sprawdz kompresje bo powiem Ci szczerze że te motorki nie miały żadnych specjalizowanych blokad....a przynajmniej z tego co mi wiadomo....sprawdz też czy masz dobrze ustawiony zapłon bo to może być kwesta regulacji że nie pojedzie szybciej niz 40km/h lub poprostu zuzytego silnika czyli wymiana tłoka i pirscieni by Cię wtedy czekala.....Moja DT80MX leci 90 ale nie chciałem się już więcej rozpędzać :wink: więc tak naprawde nie wiem ile pójdzie....zatem skoro moja tyle leci to Twoja powinna przynajmniej 80 zasuwać....sprawdz wiec gaźnik, zaplon, kompresję i zobacz czy na krućcu nie ma przegrody i jak wyglada Twoj zaworek membranowy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze wiem to e dt`ki mialy tez zmijszone dysze w gazniku wiec mozesz je zmienic na wieksze ewentualnie (nie jestem pewien ) na module tez moze byc blokowana ,ale tak jak jakuzzy napisal spr kompresjie bo moze byc tez tak ze juz tloczek sie skonczyl ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz tłumik i powyjmuj te nie potrzebne rzeczy przez to się gławi,znień gażnik na większą gardziel zmień filtr powietrza,zdejmij blaszki z membrany ssacej zmień przełożenie na zębatkach jeśli dużo jeżdzisz po drogach niż w terenie.i sprawdz zapłon(ustaw zeby nie był za póżńy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze wiem to e dt`ki mialy tez zmijszone dysze w gazniku wiec mozesz je zmienic na wieksze ewentualnie (nie jestem pewien ) na module tez moze byc blokowana ,ale tak jak jakuzzy napisal spr kompresjie bo moze byc tez tak ze juz tloczek sie skonczyl ;]

 

W tych starszych DeTetach nie ma modulu jest cewka na magnecie i cewka zapłonowa ponad cylindrem .... (chciaz można by zastosowac układ elektroniczny do tego ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz tłumik i powyjmuj te nie potrzebne rzeczy przez to się gławi,znień gażnik na większą gardziel zmień filtr powietrza,zdejmij blaszki z membrany ssacej zmień przełożenie na zębatkach jeśli dużo jeżdzisz po drogach niż w terenie.i sprawdz zapłon(ustaw zeby nie był za póżńy)

 

ok zrobie to a gdzie ta membrana ssaca sie znajduje?? nie jestem zbyt dobry w tych klockach P.S to prawda nie ma ona modułu potrzałem na 100% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz tłumik i powyjmuj te nie potrzebne rzeczy przez to się gławi,znień gażnik na większą gardziel zmień filtr powietrza,zdejmij blaszki z membrany ssacej zmień przełożenie na zębatkach jeśli dużo jeżdzisz po drogach niż w terenie.i sprawdz zapłon(ustaw zeby nie był za póżńy)

JAKTO ZDEJMIJ BLASZKI....czyś ty oszalał????? toż to zawór regulujący tętnienie w ukłądzie korbowym i pozwalający na lepsze spręzenie mieszanki pod tłokiem....wyjęcie blaszek ropierdzieli całą moc w cholere.... nie ruszaj membrany jak masz trzylistkową jak moja nie ruszaj.....gaźnik większa gardziel OK ale skoro ten motorek nie idzie więcej niż 40km/h to najszybciej będzie to kwestia remontu silnika....na szczęscie do DT50MX jest cała masa częsci (czego nie można powiedzieć o 80MX) możesz nawet kupic tuningowe cylinder i tłok :flesje:....Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...