Skocz do zawartości

Tylne koło nagrzewa się


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przez przypadek zauważyłem że podczas jazdy tylne koło zrobiło się mocno ciepłe. Zacząłem obacywać tu i tam i prawie rękę oparzyłem o jednostkę końcowego przeniesienia napędu (w CX-sie wał kardana wchodzi do "czegóś" takiego jak pokazane jest na zdjęciu co zalane jest olejem).

 

http://img213.imageshack.us/img213/8260/hmmzv5.jpg

 

Co może być przyczyną tak silnego nagrzewania się tego czegoś? Olej wymienia się tam bardzo rzadko, a wiem że poprzedni właściciel to robił więc nie ma takiej potrzeby przez najbliższe kilkanaście tysięcy kilometrów.

Czy możliwe jest że źródłem nagrzewania się koła nie jest przeniesienie napędu ale naprzykład łożyska koła?

 

Próbowałem na luzie obracać tylne koło i tak na mój gust obraca się całkiem swobodnie... no może z leciutko wyczuwalnym oporem, ale o ile pamiętam od kiedy kupiłem motocykl to tak już było, a nigdy wcześniej nie zauważyłem żeby się aż tak mocno nagrzewało.

Edytowane przez Visuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien jeszcze raz olej - to najmniejszy wydatek i sprawdzaj to grzanie.

Niestety taki objaw moze dac konczace sie lozysko dyfra, jak rowniez zle ustawienie przekladni glownej. Mam nadzieje ze to po prostu za mala ilosc oleju.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img213.imageshack.us/img213/8260/hmmzv5.jpg[/url]

 

Co może być przyczyną tak silnego nagrzewania się tego czegoś? Olej wymienia się tam bardzo rzadko, a wiem że poprzedni właściciel to robił więc nie ma takiej potrzeby przez najbliższe kilkanaście tysięcy kilometrów.

Czy możliwe jest że źródłem nagrzewania się koła nie jest przeniesienie napędu ale naprzykład łożyska koła?

 

Próbowałem na luzie obracać tylne koło i tak na mój gust obraca się całkiem swobodnie... no może z leciutko wyczuwalnym oporem.

Prawdopodobnie wysiada łożysko w dyfrze dlatego należało by wyjąć go (co nie jest trudne) dokładnie obejrzeć bo to może sie skończyć poważnym uszkodzeniem dyferencjału :) . Łożysko w kole raczej odpada ale jak będziesz miał dyfer na wierzchu to profilaktycznie je też sprawdz. Ale najpierw sprawdz z tym olejem jak napisał A.M Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...