Skocz do zawartości

VIRAGO 750 - prosze o rady


PROSIACZEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy virago 750. Siedze wlasnie w Anglii gdzie skrobie pieniazki na nowy motocykl, ktory zamierzam nabyc po powrocie do Polski. Bardzo podoba mi sie ta Virówka, a moja panna poprostu oszalala na jej punkcie. Jednak kilka osob odradza mi taki zakup, a w uzasadnieniach najczesciej pojawia sie sprawa rozrusznika. Czy naprawde jest z tym tak zle???. Prosze wszystkich doswiadczonych Riderów o porady i jak najwiecej informacji o tym motocyklu. Z góry dzieki :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja bym sie nie zastanawial tylko bral to dobry moto ja mialem XV 1000 i tez tam byl maly problem z rozrusznikiem czasami mielil w powierzu ale dalo sie z tym zyc a jest do dolegliwosc wszystkich virek 750-1000-1100 ponoc pomaga wymniana tuleji z 535 ja tego nie zrobilem i przejezdzilem 4 sezony a teraz lata nia moj przyjaciel i sobie chwalo :icon_razz: :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam virówkę 1100 i przed wymianą akumulatora było tragicznie z odpalaniem, ale po wymianie poprawiło się znacznie (na dziesięć razy około dwóch razy zamieli). Myślę, że nie jest to wada której nie można przeskoczyć a już napewno, która eliminuje zakup tego moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka osob odradza mi taki zakup, a w uzasadnieniach najczesciej pojawia sie sprawa rozrusznika. Czy naprawde jest z tym tak zle???.

 

Z tego co ja sie orientuje, to problem z rozrusznikiem mialy starsze Virago (z polowy i koncowki lat 80-tych), glownie 750tki, aczkolwiek zdarzalo sie, ze niektore egzemplarze z poczatku lat 90-tych i to 1100 tez potrafily odmowic posluszenstwa. Defekt ten byl swego czasu szczegolowo poruszany na grupie pl.rec.motocykle ale nie powiem Ci w tej chwili na czym on dokladnie polegal (wyrabial sie jakis slimak czy wedzidelko w mechanizmie rozrusznika) i w jaki sposob mozna bylo to rozwiazac - po prostu nie pamietam. Przekop archiwum "precli" albo zapytaj tam bezposrednio i mysle ze cos znajdziesz :biggrin:

Swego czasu interesowal mnie ten motocykl, co prawda nie mial chlodnicy ale za to kardan. Do tego podwieszany silnik i naprawde rasowy, "chopperowaty" wyglad, masa chromu i V2 (55 KM). Niestety wg mnie wada jest co najmniej dziwna pozycja kierowcy - no chyba ze ktos sobie wysunie podnozki do przodu i zmieni kierownice, mnie osobiscie nie bardzo pasowaly "baranie rogi" :)

Ostatecznie kupilem Honde i nie zaluje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...