Skocz do zawartości

Sprzeglo - Honda Transalp


malina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przy dluzszej jezdzie i "pomeczeniu" troche sprzegla (redukcje i szybkie zmiany w gore) motocykl zaczyna jechac jak automat. Pociagniecie manetki nie powoduje przyrostu predkosci tylko rosna obroty przy puszczonej klamce. Predkosc rosnie wolno (sprzeglo sie slizga).

 

I teraz rodzi sie pytanie: podkladki badz twardsze sprezyny czy moze nowe tarcze???

Zaznaczam ze przy spokojnej jedzie w strefie nizszych obrotow problem ten zupelnie nie wystepuje. Sprzeglo dziala poprawnie tyle ze "chwyta" przy koncu puszczenia klamki.

 

Dziekuje za uwage, pozdrawiam malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Przy dluzszej jezdzie i "pomeczeniu" troche sprzegla (redukcje i szybkie zmiany w gore) motocykl zaczyna jechac jak automat. Pociagniecie manetki nie powoduje przyrostu predkosci tylko rosna obroty przy puszczonej klamce. Predkosc rosnie wolno (sprzeglo sie slizga).

 

I teraz rodzi sie pytanie: podkladki badz twardsze sprezyny czy moze nowe tarcze???

Zaznaczam ze przy spokojnej jedzie w strefie nizszych obrotow problem ten zupelnie nie wystepuje. Sprzeglo dziala poprawnie tyle ze "chwyta" przy koncu puszczenia klamki.

 

Dziekuje za uwage, pozdrawiam malina

 

Pewnie tak jak napisal poprzednik zuzyte tarcze, ale sprawdz tez sprezynki.

U mnie byly poza norma serwisowa i objaw byl ten sam co u Ciebie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki pod sprężyny możesz założyć jak szykujesz moto na giełdę, ale spodziewaj się za jakiś miesiąc soczystej "laurki" od nabywcy :crossy:

 

A jak chcesz jeżdzić tym motocyklem i mieć spokojne sumienie kup nowe tarcze i sprężyny. Zapomnisz o sprzęgle.

Oczywiście nie zaszkodziłyby nowe przekładki między tarcze, ale w Polsce w 80% moto się tego nie wymienia i jakoś nieźle jeżdzą... więc po co przepłacać :) Zresztą jak rozbierzesz sprzęgło, to będziesz widział, czy przekładki nie są zjechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie Panie!

 

Motocykl stoi 150 km ode mnie ale na święta wracam do domu i na dodatek ma być ciepło :) więc pomyślałem że może bym zaopatrzył się w nowe sprzęgło i je wypróbował. Nie będe "leczył syfa pudrem" i bawił sie w jakieś podkładki. A zatem:

 

Czy moge zrobić taki myk że do tarcz vesraha założe sprężyny ebc??? W larssonie mają tylko taki zestawik do transalpa. Wyczytałem, że tu na forum generalnie nie poleca sie ebc. A może gdzieś indziej poszukać całego kompletu jednej firmy np lucasa?

 

Pozdrawiam, malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć

Powiedz czy wymieniłeś juz tarcze. Przymierzam się do tego samego i nie wiem czy wymieniac same tarcze czy sprężyny też. moja Honda ma przebieg 58 000 km. sprzęgło jeszcze sie nie slizga ale ma podobne objawy jak u Ciebie tzn jak zmieniam biegi i nie odpuszcze gazu to czuje poslizg.

 

cezar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet sprezyn kosztuje 50 zl - nie warto oszczedzac , umnie stare sprezyny sa krotsze od nowych o ok 1.5 cm.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...