Skocz do zawartości

XJ 600 '87 rok Problem z odpaleniem


pack84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam! dzis ogladałem nastepna yamaszke xj 600 51j z 87 roku którą miałem zamiar kupić. Wizualnie super zadbany egzemplarz sprowadzony z niemiec ale nie o tym temat. wiedzialem przed oglądaniem że cos z nia nie jest w porzadku poniewaz poinformował mnie o tym sprzedajacy ale cena kusiła no więc pojechałem obejrzeć. No i co sie okazało, motocykl na poczatku odpalił bez problemu ale momentalnie wkręcał sie na obroty rzędu 6 tyś i wiecej po czym silnik falował tak i gasł po pewnym czasie. powtarzało sie to kilkukrotnie po czym zalaliśmy najwidoczniej silnik bo nie odpalił za którymś razem, strzelił kilka razy z rury i tyle... sprzedawca mówi ze zrobil czyszczenie gaźnikókow, zbiornika i przewodow poniewaz motocykl stał przez 4 lata w niemczech nieuzywany. Nie wiem co to może być ale wykluczam problem uszkodzenia silnika - wyglada mi to na problemy z gaznikami tylko co sie moze dziać. jestem zielony jesli o to chodzi. problem wyglada jakby ssanie było podciagniete tylko troche za duzo ale to nie to bo sprawdzalem jak sie wszystko kształtuje,linki itp. wydaje mi sie ze przepustnica cos wariuje. ale ze az tak... ponizej podaje link tegfo motocykla, jest na allegro. widać ze typ ktory to sprzedaje cchial sobie ja zostawic ale problem go przerosl po tym jak mechanik wyczyscil wszystko w gaznikach i takie jaja dalej... Co mozna podejrzewać w takim przypadku? Niech sie jacys spece odezwa:)

http://allegro.pl/item120709909_yamaha_xj600_.html .

mam jeszcze pytanko czy byłby ktos z krakowa kto by mogl ze mna tam podskoczyc i zobaczyć ten motocykl. czy bylaby taka mozliwosc. cena jest atrakcyjna wiec nie chce od razu rezygnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sie nasuwa to ze nie trzyma ktorys z zaworkow iglicowych plywakow i po prostu motocykl zalewa na smierc.

Takie rzeczy po tylu latach moga byc natychmiast do wymiany, ale z drugiej strony to czyszczenie gaznikow jak bylo w Polsce robione to czesto mozna je o tak zw. kant d..py potluc.

W tym momencie moze znowu jakis paproch powodowac niedomkniecie sie zaworka.

Poza tym jak moto dlugo stalo to zbiornik dostal po krzyzach i od niego trzeba zaczac sprzwdzanie ( szlam i rdza ). Filtr paliwa w kazdym razie raczej jest niezbedny. Inaczej bez przerwy beda takie numery.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa jest zamontowany - a zbiornik byl czyszczony. z reszta filt powinien lapać wszytsko co wyzej od gazniorow. tez wydaje mi sie ze cos z tymi zaworkami nie tak w tym momencie. tyle ze nie wiem jakie by byly koszty tych napraw. gosc chce za sprzeta 2300 bo tyle mi ostatecznie powiedzial no ale co dalej. zarejestrowanie mi wyjdzie ze 450 zl w polsce wiec juz mamy 2800 gdzies i naprawa... ile to wyjdzie niewiadomo a czesci gaznikow sa raczej drogie jedynie kupic w ostatecznosci caly rzad sprawnych gaznikow ale to tez z 300 zl a to juz 3100 a za tyle to juz na allegro stoja w tych latach te XJ600.jest tez opcja ze za 100 to sie da naprawic wiec wiadomo...ryzyk fizyk. tylko trza miec kase zeby ryzykowac a ja nie mam duzo:( najlepiej to by bylo jakiegos mechaniora na ogledziny zabrac ale to tez jest tak ze musialby rozebrac i co i jak... a co do tego kto czyscil gazniki to byl mechanik z motor fun na kaminskiego... ostatnio troche opinie na ich temat mizerne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zaworek ma wyklepana iglice to trzymal nie bedzie i zadne czyszczenie nie pomoze - zadzwon do Larsona i dowiedz sie ile kosztuja.

Nie pakuj sie w stara japonie jak kasy masz na MZ / JAWA bo to bez sensu.

Na demoludach chociaz pojezdzisz a tu zeby jezdzic musisz wsadzic o wiele wiecej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...