Skocz do zawartości

pierwsza awaria cbr f4 2000


pit_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki pomocy... jechałem sobie moją cebrą wszystko oki i dojechałem do świateł zatrzymałem sie i juz cos mi nie pasowało. takjakby nie palił mi na jeden gar... ja mu w gaz a on szarpie i skokami do przodu...nie wkręca sie na obroty i chodzi jak widlasta vałka "V"

 

pierwsze skojarzenie.. hmm coś jest nie tak....drugie ... a może paliwo mi sie kończy i syfy zaciągneła.( ale paliwo było) a do domu 30 km więc staram sie powoli toczyć.. do 5 tyś obrotów szarpie ale nie strzela w wydech.. powyżej 6 tyś obr juz wsio gra i nie szarpie... wymieniłem świece choć tamte miały super jasno kawowy kolorek...odpalam .....

 

słucham i juz mi sie cieszy twarz bo chodzi normalnie tylko lekko falują obroty ..ale silnik zimny.. więc wybaczam... wbijam jedynkę puszczam sprzęgło i znów to samo szarpie i dusi sie i gaśnie .. dam mocniej w palnik no to sie potoczy do przodu ale ewidentnie nie ma mocy....

 

 

 

mam nadzieje że w miare wszystko ujełem w temacie...

 

 

 

co to może być?? help....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz pit może być dużo miniusterek które to powodują , jesli moto szarpie to w pierwszej kolejności sprawdziłbym gazniki czy w ogóle wszystkie są zapełniane paliwem ,moze gdzies się przyblokował zaworek iglicowy ,lub poziom jest nie równy .należy wszystko posprawdzac ,gazniki ,zapłon -czy są iskry na wszystkich swiecach ..

 

seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit nie panikuj, miałeś jakiś ciekły syf w paliwie .Każdemu sie to zdarza.Zobacz czy kranik puszcza dobrze bajure (zdejmij bak i zassij wąż podciśnienia :P ).Jeżeli przy deklach komór pływakowych są śrubki spustowe to spuść bajure z gaźników .Wylej bajure z baku do przeźroczystego baniaka i popatrz czy na dnie nie pływa woda.

Czasami wystarczy że na moto przez chwile popada deszczyk no i pare kropel wody juz siedzi w bajurze na dnie baku.Taka kropla w trakcie jazdy lubi dostac sie w oklice kranika i wlecieć doniego i efekt murowany...

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jade do garażu dam znaka... tez cos mi switało z wodą .. bo to było zaraz po przejażdzce po deszczu...

 

sprawdź czy prawidłowo jest założony airbox i czy króćce ssące sa w dobrym stanie , ogólnie czy silnik nie łapie lewego powietrza... :P

 

 

 

airbox jest gites... uszczelniałem go niedawno...ssące też, lewego też nie ma ... to było nagle jak pstryknięcie palcem... może rzeczywiscie woda... mam taką nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc... spuściłem stare paliwo z komór gaźnikowych.... zmieniłem cewki zapłonowe na inne ... troche lepiej ale dalej .. sie lekko dławi na niskich obrotach

 

jeszcze musze chyba dysze przedmuchać.. a wiecie jakie jest tam dojscie...blee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...