Skocz do zawartości

Prawo jazdy


zysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka chce robic juz niedlogo prawko na kat a ale mam pytanie ile moge wczesniej zaczynac jak z egzaminami i ile czeba czekac na prawo jazdy a wogole jak jest z a1 jak np zrobiem a1 to potem na a musze robic od nowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich tematow od groma, ale skoro juz zalozyles to Ci odpisze, a co :icon_rolleyes:

Wiec tak jsli masz A1 to nikogo to nieterere i musisz robic a od nowa, z wszystkimi mozliwymi testami jazdami teoria itepe. Jesli chodzi o czas to zaczac mozesz 3 miesiace przed 18-tka, egzamin dzien po ukonczeniu 18 roku zycia, na egzamin czeka sie w Polsce w obecnej chwili od miesiaca do 3 miesiecy wlacznie wiec dlugoPo zdanym egzaminie najzwyczajniej w swiecie placisz cos kolo 70 zlociszy polskich i po 2 tyg odbierasz dokument w odpowiednim organie wydajacym, odpowiadajacym Twojemu miejscu zamieszkania. To chyba wszycho :) Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie z Tobą, ze robi się wszystko jeszcze raz. Akurat teraz robię A+B i jako, ze mam A1 to mam tylko 20 godzin teori na A (bylem na 30 godzinach lacznie ale w ośrodku wypisali mi 30h teori B + 20h teori A :evil: ) no i mam tylko 10h jazd na motocyklu i normalnie 30h na B :evil: Do tego za kurs na kat A placilem tylko 500 zl zamiast 1000 zł :( . Oczywiscie na egzaminie nie zdajesz teori tylko same jazdy.

Co do czasu oczekiwania to dzisiaj bylem się zapisac i mam egzamin 4 wrzesnia poniewaz zrobilo się jedno wolne miejsce w tym terminie bo ktos, kto wczesniej na ten termin ustatlil egzamin, zrezygnował z przyczyn mi nie znanych(moze wyjazd itp.). Gdyby nie ten zbieg okoliczności to egzamin miałbym dopiero 21 wrzesnia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie z Tobą, ze robi się wszystko jeszcze raz. Akurat teraz robię A+B i jako, ze mam A1 to mam tylko 20 godzin teori na A (bylem na 30 godzinach lacznie ale w ośrodku wypisali mi 30h teori B + 20h teori A :evil: ) no i mam tylko 10h jazd na motocyklu i normalnie 30h na B :evil: Do tego za kurs na kat A placilem tylko 500 zl zamiast 1000 zł :( . Oczywiscie na egzaminie nie zdajesz teori tylko same jazdy.

Co do czasu oczekiwania to dzisiaj bylem się zapisac i mam egzamin 4 wrzesnia poniewaz zrobilo się jedno wolne miejsce w tym terminie bo ktos, kto wczesniej na ten termin ustatlil egzamin, zrezygnował z przyczyn mi nie znanych(moze wyjazd itp.). Gdyby nie ten zbieg okoliczności to egzamin miałbym dopiero 21 wrzesnia :evil:

 

Teorie zdajesz tak czy tak tylko ze pytania sa polaczone, bo zamiast 18 bedziesz mial 24 pytania. Nastepnie to ze masz mniej jazd jest zalezne tylko i wylacznie od osrodka, bo tam placi sie za godziny, a wypisanych bedziesz mial wiecej niz wyjezdzies, i jesli chodzi o godziny teorii to one sa polaczone razem z teoria na kat B i tylko pare dodatkowych informacji jest podanych, jakbys przeczytal to co napisalem i zastanowil bys sie nad tym co napisales to doszedl bys do tego samego wniosku. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teori nie zdajesz :( Tylko na egzaminie wewnetrznym ktory juz mam za sobą mialem łączone 18+6, jednak powiedzieli mi, ze na egzaminie panstwowym bede zdawał tylko teorię na B(18 pytan) i z tego co juz wczesniej wiedzialem to tak jest. Jezeli zdajesz na A+B nie majac A1 to wtedy na państwowym masz 18+6.

Jezeli majac A1 zdajesz na A to masz pomniejszoną ilosc jazd (byłem zapytac w WORDZIE z moim instruktorem od jazd bo sami nie wiedzieli jak to jest teraz po tych zmianach). No i w okienku miła Pani powiedziała(po zerknięciu na ściągę :evil: ) ze na A w takim wypadku muszę miec 20h teori i 10h praktyki(jazd). Oczywiscie minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy moge zdawac prawo jazdy (egzaminy) przed 18 nie chodzi mi o jazdy tylko npo ze moge zdac juz wszystko a dostane jak skoncze 18 lat czy bede musial jeszcze cos robic po 18 ? prosze o odpowiedzi

 

Nie da rady. Zeby przystąpić do egzaminu musisz mieć 18 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge zdawac prawo jazdy (egzaminy) przed 18 nie chodzi mi o jazdy tylko npo ze moge zdac juz wszystko a dostane jak skoncze 18 lat czy bede musial jeszcze cos robic po 18 ? prosze o odpowiedzi

Z tego co mi powiedział znajomy instruktor to możesz, ale plastik odbierzesz w dniu 18nastych urodzin :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B@rtek tego co mi powiedział znajomy instruktor to możesz, ale plastik odbierzesz w dniu 18nastych urodzin

 

 

Własnie o to mi chodzilo czy bede mogl wszystko zalatwic i pozdawac egzaminy a prawko odebrac na 18stke?:biggrin:

 

Sprzedam motocykl Honda cb 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien? zawsze tzn od paru lat trzeba bylo miec 18 na egzam?

Ostatnio będąc nad jeziorem pod domkiem były dużo znajomych rodziców mojego kumpla, a wśród nich był instruktor i jakoś poruszyliśmy temat prawka i powiedział tak:

 

I: Kiedy masz urodziny?

Ja: 12 stycznia, a co?

I: to 15 października przyjdziesz się zapisać na jazdy, tak od ok. 15 listopada, będziesz miał jazdy, a egzamin 15 grudnia i plastik odbierzesz na początku stycznia i nie ma innej opcji, abyś nie jeździł u mnie :biggrin:

 

3 miesiące przed 18nastką możesz już powoli wszystko zaczynać :biggrin:

 

P.S.

Najlepiej idź do jakiejś szkoły u siebie i się dowiedz dokładnie co i jak :biggrin:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w szkole mam kursy za friko na 3 kategorie w sumie zaplace 1500 zl za 3 kategorie i uprawnienia na kombajn i wozek widłowy nawet wliczylem w to ze nie zdam kazdej kategori po 3 razy:) :notworthy::Pjedyna wada jest to ze musze ukonczyc 3 klase wtedy moge zaczac za friko ale i tak 18 mam na wakacjach wiec sie w sumie dobrze sklada:)

Edytowane przez zysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobny problem. Ponieważ chciałbym zrobić prawko na kat. A i B raze, bo chyba jest taniej i w ogóle. Ciekawi mnie jak to będzie, skoro 18 mam 19 grudnia... Troche sobie nie wyobrażam egzaminu na motocyklu po śniegu i lodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledze instruktor mowił tak samo, ze moze zdac egzamin wczesniej a papierek odebrac w dniu 18 urodzin. Okazało się jednak, ze nie bylo to prawdą i zeby przystąpic do egzaminu musi miec skonczone 18 lat... . Mało tego, pani w okienku nie chciała mu ustalic egzaminu poniewaz na karcie miał napisane, ze egzamin zaczął 29 marca(bo tak faktycznie zrobił, myśląć, ze zda sobie przed urodzinami) czyli 4 miesiace przed ukonczeniem 18. Wg. przepisow kursy mozna zacząć max. 3 miesiace wczesniej. Ot cały problem. Zamiast być łatwiej, to byly tylko niepotrzebne problemy.

 

ps. ktos wkoncu moze powiedziec jak to jest dokladnie? Bo teraz mam juz mieszane uczucia ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...