Skocz do zawartości

Dzwoniacy lancuszek w silniku ale ktory...


kamilloo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoni mi jakis lancuszek w silniku, najbardziej jak motor jest zimny... Czasami na dwojce i trojce przy schodzeniu z obrotow slychac takie metaliczne bicie metalu o metal, czytalem w jakies ksiazce ze jak jest cos takiego to lancuszek rozrzadu jest luzny....

 

Nie mam pewnosci ale moze jeszcze cos z lancuszkiem sprzegla jest cos nie tak, jak ktos moze to niech napisze jakie sa objawy zurzetago lancuszka sprzeglowego...

 

Z gory dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nabylem swoja suzi to tez sie balem ze lancuszek do wymiany ale potem sie okazalo ze ten typ tak ma

nie wiem nei znam sie za bardzo w tym temacie ale wiem ze w kawach jest kupe tyhc lancuszkow i ze one po prostu chalasuja ale lepiej sprawdz rozrzad bo jak pierdyknie to bedzie nieceikawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancuszek sprzegla halasuje tylko na wolnych obrotach po dodaniu gazu milknie a przy jakich obrotach slyszysz dzwonienie?

 

jak jest zimny to slychac najbardziej na niskich obrotach, tak do 3 tysiecy... kurde obawiam sie ze cos z tym sprzeglowym moze byc nie tak, orientuje sie ktos ile taki lancuszek kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik 450 - poprzednika 500. Mam zużyty łańcuch sprzegłowy, przebieg ok.70tyś km. Łańcuch mi dzwoni na schodzeniu z obrotów, czasami na wchodzeniu, a przy obrotach stałych nic nie słychać. Jest zużyty. Nowy kosztuje 500-600zł jak niedawno sprawdzałem, ale moze uda sie znaleźdz tańszy. Wymiana łańcucha sprzegłowego wiąże się z wielką rozbiórką silnika... Łańcuch ten jest wielorzędowy, nie powinien pęknąć, słychać to, a to denerwuje :/ Wymieniłem olej niedawno na ciut gęstszy i prawie juz nie słychać sprzęgłowego.

O łańcuchu rozrządu nic nie powiem bo niesłychac go na szczęscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...