Skocz do zawartości

czy to moduł czy cośinnego ?? VF/VFR


BoBaS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie i prośbę,

podjąłem się przeróbki motocykla VF 500. Wsadziłem tam silnik od VFR 400. różni się od od VF 500 m.in. inną pracą, chodzi mi oto, ze w VF 500 tłoki pracowały tył kontra przód ( nie wiem jak to fachowo określić), chodzi mi ,że siedząc na motocyklu i patrząc z góry na pracę tłoków, 2 tłoki od strony tylniego koła pracują razem naprzeciw tłokow obok przedniego koła. A w VFR 400 jest innaczej, pracująpo przekątnej, to znaczy jeden lewy tylni razem z prawy przednim iodwrotnie.

Tak wieć mój problem pojawił się przy odpalaniu, cała zewnętrzna elektryka jest z VF 500. I moje pytanie czy moję zastosować moduł zapłonowy z VF 500 do VFR 400 ?? czy jest tam jakąs moć ważna ??, zapłon pozostał w silniku oryginalny z vZFR 400, kostki pasowały do instalacji z VF 500 (trzeba było zamienić tylko końcówki). Wszystko już poskładałem, i teraz nie mogęodpalić, niby iskra jest, rozrusznik chodzi, czasami strzeli w komin, ale ogólnie się nie odzywa piec. Proszę o fachową pomoc .lub info gdzie mogę szukać coś na ten temat,

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,ja przerobiłem tak swoją VF750F i teraz mam silnik VFR750f , oryginalnie w VFce były dwie cewki zapłonowe każda z nich zasilała iskrą dwa cylindry ,w VFR cewka jest oddzielnie na kazdy cylinder wiec musisz miec ich 4 szt . podłączenie jest proste jesli posiadasz serwisówkę i zawarty w niej schemat .Nie da się podłączyć aby silnik pracował na oryginalnych cewkach z VFki .Przerobiłem to samo radzę Ci nie kombinować więcej bo mozna uszkodzic membrany w gaznikach jesli iskra pojawi sie przy otwartym zaworze ssącym.Tak więc silnik VFR + moduł + cewki musi pracować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...