Skocz do zawartości

Siedzenie Corbin Stinger


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W ramach 2 etapu tuningu mojego motórka, chciałbym zmienić siedzenie z oryginalnego na Corbin Stinger i...

I pojawia się wątpliwość...

Czy takie siedzonko jest rzeczywiście najlepsze pod względem komfortu w swojej klasie?

Z góry mówię, że styl motocykla to custom, więc siedzenia z jakimiś oparciami i tym podobne (napewno wygodne) typowe dla dużych choppów nie wchodzą w grę.

Corbin kosztuje w pytę kasy, więc zastanawiam się czy rzeczywiście za te pieniądze (w Stanach - ponad $500, w EU tyle samo, ale...w euro) mam wygląd i najwyższy komfort.

 

Nurtuje mnie pytanie, czy w Wersonie nie mogą mi zrobić...podróbki Corbina ;) Czyli prawie jak Corbin... Ale jak wszyscy wiemy, "prawie" robi różnicę :)

W Wersonie cena by była taka jak powyżej, lecz w złotówkach, więc 4x taniej...

 

Za mniejsze pieniądze (niż Corbin) można kupić kilka fajnych customowych siedzeń, ale jak mi powiedzieli "ludzie z branży" :smile: - one tylko super wyglądają i nadają się w zasadzie do lansu po mieście, bo zrobienie na tym czymś kilkuset km, to katorga...

 

Więc podsumowując:

- Czy ktoś ma Corbina (stinger) i jaką ma opinię na jego temat?

- Czy Werson ma możliwości, aby zrobić siedzenie odpowiadająco jakościowo Corbinowi (materiały, technologię)?

 

- Czy ktoś ma do sprzedania (bądź zna kogoś np. w USA kto może mi sprawadzić) za uczciwą cenę takie siedzenie do Drag Stara 1100 custom?

 

No tak...ja tu o etapie drugim, a pierwszego skończyć nie mogę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siedzeniu Wersona ze znanych mi ludzi jeździ Staszek SS i ja ,tyle ,że moje w zasadzie zostało stare siedzisko ,.a wymieniałem tapicerke na sórzaną. Nie mam odniesienia , na Corbinie nie jeździłem a na swoim jak jeżdżę w spodniach skórzanych to wszystko jest OK , zdażają mi sie trasy po 500 Km dziennie , natomiast w dżinsach po 150 km czuje mały dyskomfort , nie wiem czemu to przypisać , czy zmianie obicia , czy może gabce (bo jednak podczas zdejmowania orginalnej tapicerki , gąbka sie zawsze nieco zniszczy i Werson dał nowa 1 cm warstwę), myslę jednak , że Corbin nie jest wart swojej ceny , materiły i szycie Wersona są bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Doktor,

 

Eee... Ty to masz przecież umowę z Wersonem, więc nie możesz być obiektywny ;)

 

Właśnie zadzwoniłem do Wersona i zapytałem się ile by wziął za zrobienie podróbki Corbina :P

No i:

 

1. On w ogóle nie kojarzył co to ten Corbin Stinger... :)

 

2. Cena (orientacyjna :D ):

- wykonanie stelarza: 250 PLN,

- materiał skóropodobny (w tym jak zrozumiałem też wyściólka z pianki poliuretanowej R110): 400 PLN

- jakby ktoś chciał skórę to dodatkowo 200 PLN

W sumie 650 PLN (850 - skóra)

 

3. Terminy:

- wykonanie stelarza: 2 dni (kiedy motocykl ma stać u Wersona :wink: ),

- wykonanie reszty prac: 2 tygodnie (w tym okresie wskazane by było kilka "przymiarek")

- umawiać się trzeba z wyprzedzeniem 2-3 tygodnie...

 

Z tego co czytam na stronie Corbina to:

- siedzenie jest ze skóry,

- wyściółka to...

"The entire saddle is built up with our exclusive Comfort Cell® foam to provide a firm supportive perch and long range comfort. Over time, Corbin's foam will break in to take on your shape and give you a personalized fit to your posture. The saddle is built on a Fibertech basepan that provides a perfect fit to every arc and contour of the bike and is firm enough to support the foam shape and keep the proper shaping. Rubber bumpers are placed on the saddle bottom to protect your beautiful paint job"

 

Brzmi profesjonalnie... :D

 

Za ok. 220 Euro mogę mieć włoskie customowe siedzenie z tego typu (nie skórzane)... ale wygląda na takie wygodne, że nie wiem czy bym dojechał do sklepu po bułki :)

 

Zakładam więc, że u Wersona można by mieć coś a'la Corbin za ok. 800 PLN i w ciągu miesiąca przy sprzyjających wiatrach...

 

Obawiam się, że Wersonowi jednak trochę do Corbina brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...