Skocz do zawartości

BMW F650GS ( F 650 GS ) - wybór motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Ehe, to sie gosc nie zna. Po pierwsze, amor jest regulowany i mozna go opuscic/podniesc sobie pokretlem, po drugie mozna obnizyc na lagach moto. Tak na przyklad moj dakar byl zrobiony, opuszczony amor i w lagi wpuszczony na maxa. A co do drgan. Przejechalem nim Rumunie, i nadal mam wszystkie zeby :) Pewnie, ze ten silnik nie chodzi jak rzedowy, ale jak na singla to chyba zaden moto nie poradzil sobie tak dobrze z wibracjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu GS wibruje, temu polecam przejażdżkę na LC4 :)

 

 

Oczywiście nigdy nie biorę słów sprzedawcy jako pewnik (sam pracuję w handlu :icon_rolleyes: ). Przecież on chce sprzedać nowe moto. Tak naprawdę to od niego dowiedziałem się, że stara wersja (z jedną świecą) trochę trzęsie. Przed rozmowa z nim myślałem o roczniku 2002, później on zaczął przekonywać mnie do wersji z dwoma świecami.

 

Posłuchałem waszych opinii i teraz myślę, że wrócę do rocznika 2002.

 

P.S. Czy ktoś z was jeździł na modelu z dwiema świecami?

Ja niestety nie bo w BMW w Poznaniu nie ma sprzęta do jazdy próbnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Nie jezdzilem na nowym GS`sie ale ze strony wypatrzylem zmiany w stosunku do mojego modelu (2001):

 

regulowana klamka sprzegla

poprawiony bagaznik, teraz mozna zamontowac kufer bez dodatkowej plyty, sa tez miejsca na pasy mocujace

z opisu wynika, ze 2 swiece wplywaja tylko na czystosc spalin i niby na ekonomie, ale watpie, zeby udalo im sie zejsc ponizej 3.5L/100 :)

Inna lampa, teoretycznie lepiej ma swiecic

zmieniona szyba (mi sie nie podoba) ktora teoretycznie lepiej chroni przed wiatrem

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie.

 

Nie wiem czy cos pominalem, jak ktos ma cos do dodania to prosze:)

 

A no i kolejna rzecz, ktora mi sie nie podoba w nowym modelu, to jego malowanie.

 

O ile nie dokonano jakichs zmian w silniku, to dwie swiece raczej nie powinny wplywac na zmniejszenie wibracji, tak mi sie przynajmniej wydaje.

Wszystkie pytania, jakie mozna zadac bedac uzytkownikiem GS`a mozna znalesc na http://faq.f650.com naprawde swietna strona i wszystkie moje dotychczasowe watpliwosci rozwiewala. Np przy wymianie oleju, lozysk glowki ramy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to w końcu kupiłem. 2003 r z jedną świecą i wcale nie trzęsie. Kupiłem go niedawno, więc już nie polatam. I tak miałem szczęście, że w listopadzie trafiłem na temp. 15 stopni to modłem przynajmniej zobaczyć jak się na tym jeździ.

 

P.S. Czy ktoś z Poznania doradzi gdzie wymienię klocki i kilka innych rzeczy. Najlepiej na półnoncy Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Dawaj fotki :] a co do pogody, to nie wymiekaj, ja codziennie do pracy smigam :icon_evil:

 

 

 

Ja niestety nie mogę, trochę mi się fryc w kasku nie układa. A w pracy często krawacik muszę nosić.

 

Foty prześlę trochę później, bo jeszcze ich nie zrobiłem.

 

Oczywiście czytałam już o Twoich wypadach. Mam nadzieję dołączyć do jednego z nich w przyszłe lato. :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mogę, trochę mi się fryc w kasku nie układa. A w pracy często krawacik muszę nosić.

 

Foty prześlę trochę później, bo jeszcze ich nie zrobiłem.

 

Oczywiście czytałam już o Twoich wypadach. Mam nadzieję dołączyć do jednego z nich w przyszłe lato. :banghead:

 

 

Noo to zapraszam zapraszam :D Na przyszle lato szykuje sie kolejny wyjazd, tylko jeszcze konkretow nie ma, jedyny pewnik, to to ze jedziemy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo to zapraszam zapraszam :D Na przyszle lato szykuje sie kolejny wyjazd, tylko jeszcze konkretow nie ma, jedyny pewnik, to to ze jedziemy :]

 

 

To pisalem ja.... nie zauwazylem, ze nie na swoim loginie jestem.... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz :biggrin: każdą radę biorę pod uwagę. A że jestes "baba" z Poznania to mam też nadzieję, że pośmigamy razem. :)

Tylko chyba już w przyszłym sezonie.

 

No kolego "hodon" licze, ze nie zapomnisz o kolezance i w sezonie 2007 zaprezentujesz osobiscie nowy "statek" :cool:

Co do ustalenia szczegolow zapraszam na priv :)

Pozdr cieplutko w te chlodne zimowe dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisalem ja.... nie zauwazylem, ze nie na swoim loginie jestem.... :icon_biggrin:

 

 

No to ładnie. Czy może zmieniałsz płeć od czasu do czasu? Mam nadzieję, że nie bo inaczej będę musiał jeszcze przemyśleć ten wyjazd.

 

Ale tak poważnie to czekam na info jak pojawią się konkrety. Mam nadzieję, że terminy przypasują i dołaczy ktoś z Poznania bo do Ciebie daleko. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie adventure.gs jest krótkie 'story' jak dla 55-letniej motocyklistki obniżono Dakara do poziomu zwykłego GS (z 840 na 750 mm !!!)

 

http://www.adventure.gs/Sue's_new_bike.html

 

Da się? Da się !!

 

 

Tak, już wiem, ze sie da. Ale sprawdzilem juz "wysoka" wersje i wiem, ze da sie na niej jezdzic bez wiekszego problemu.

 

Mimo to dzieki. Mam nadzieje, ze ta 55 letnia motocyklistka to przypadek nie porownanie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kompletny poradnik jak zmierzyć jaka wysokość nam pasuje i jak dostosować moto (na wszelkie sposoby - siodło, wysunięcie lag, kity obniżające, opony z niższym profilem etc):

 

http://faq.f650.com/GSFAQs/Lowering_Kit_FAQ_GS.htm

 

Co do tej babki - po pierwsze chodziło tylko o wzrost/długość nóg :) a po drugie - poczytaj sobie o niej więcej - chciałbyś takie mieć doświadczenia motocyklowe jak ona (może z wyjątkiem tego wypadku na autostradzie u Niemca..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...