Skocz do zawartości

Aprilia rs 125 problem z Obrotami !


lukass_16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem niedawno Aprilie rs 125 z 2004roku. Mam problem z obrotami, który wygląda w sposób następujący. Otóż jadąc na motorku ... odkręcam manetkę gazu...obroty silnika zatrzymują się na kilka sekund przy 6-8 tyś. (nie chce wejść na pełne obroty). Dopiero po jakimś czasie, lub po popuszczeniu na chwilkę manetki wchodzi na wysokie obroty i dostaje pełnego powera! Dzieje się to za każdym razem i nie wiem co mam robić. Zawiozłem motorek do autoryzowanego serwisu Aprilia i oni sobie też nie mogą z tym poradzić :/ Proszę o pomoc..z góry dziękuje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nsr-ke i podobny problem tylko ze u mnie oprocz tego na pelne sie nie chce wkrecac. ale dziwie sie moto z 2004 roku i juz cos nie tak . ja mam z 2000 i 35 tys przejechane silnik byl chyba z 5 razy otwierany. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w gaźniku przestawił Ci sie poziom paliwa na wyższy, i poprostu jak za mogno odkręcisz (do końca manetki) to sie przylewa. Jam mam tak w mojej Gilerze. U mnie pomaga jazda na 3/4 manetki. Wkręca się wtedy pięknie.

 

pozdro, Stiopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zablokowany moddol od zaworu lub źle jest wyregolowany napis na gg to ci powiem jak go sutawic odpowiednio no zobacz gaźnik i swiece lub moze zuzyty tlok lub filter powietrza pozdro :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim świeca!!!

Też kiedyś miałem NSR125 i taki objaw sygnalizował konieczność wymiany swiecy.

W tych sprzętach, jeśli jeździ się zbyt spokojnie to szlag trafia świece momentalnie.

 

Pamiętajcie że po wymianie świecy należy ją porządnie wygrzać!!! - jeśli odpalisz i zaraz zgasisz motorek po wymianie świecy to możesz ją od razu wyrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...