Skocz do zawartości

Basowy wydech virago 535


xmarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukałem wiele wontków na tym forum o wydechach , ale nic konkretnego o virago nie znalazłem.

Mam virago jak w temacie i chciałbym jej wydech zmienić na troszkę głośniejszy. Nie interesuje mnie wydech pusty ryczący na maksa lecz coś pomiędzy fabrycznym a pustym. Widziałem na giełdzie taką wirówkę co miła przerobione tylko tłumiki końcowe i całkiem przyjemnie to brzmiało ( z tego co zaobserwowałem to maiła wycięte rury z wnętrz tłumików i jakieś wstawki).

 

Czy ktoś z Was przerabiał w Virago wydech i jakie były tego efekty.

 

Jeszcze byłbym wdzięczny za namiar na jakąś Firmę w okolicach Krakowa co zajmuje się wydechami do motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 535 wybebeszyłem właśnie końcowe tłumiki, tej bańki na dole nie ruszałem. Po tym zabiegu dźwięk jest o wiele piękniejszy :flesje:

Potem tylko konieczna regulacja gaźników i wio...... ;)

 

Powiedz mi jeszcze o ile zmieniłeś ustawienia dysz w gaźniku? standartowo są chyba ustawione - odkręcone na 2,5 obrotu. Jak zmieniłeś te ustawienia?? zabrałęś motor gdzieś na analizator spalin, aby odpowiednio ustawić skłąd mieszanki??

 

Jeszcze mam pyatanie odnośnie wybebeszania czy ta rura jest z przodu tłumika przyspawana czy poprostu po wycięciu tylnego kłnieża tak poprostu wyjdzie jak na tych zdjęciach: wybebaszanie wydechu

 

 

Wybebeszyłem te wydechy. 15 minut mi to tylko zajeło. Głos jest nieporównywalnie lepszy choć nie jest to taki bas jak w drogich tłumikach tuningowych. Teraz tylko sprawa regulacji dysz.

 

Czy ktoś już wie ile mniej więcej zmieniają się nastawy dysz przy takim zabiegu czy przymusowo trzeba jechać na analizator spalin??

Edytowane przez xmarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumików tuningowych to jak do tej pory spotkałem tylko jedną 535 z takim wydechem. Właściciel (niemiec) chwalił się jaka to ona głośna nie jest, ile ma dB itp. Ale jak odpalił ją to niestety, jak dla mnie dźwięk był za wysoki, virażka ryczała zamiast dumdumić ;)

 

Powiedz mi jeszcze o ile zmieniłeś ustawienia dysz w gaźniku? standartowo są chyba ustawione - odkręcone na 2,5 obrotu. Jak zmieniłeś te ustawienia?? zabrałęś motor gdzieś na analizator spalin, aby odpowiednio ustawić skłąd mieszanki??

Jeszcze mam pyatanie odnośnie wybebeszania czy ta rura jest z przodu tłumika przyspawana czy poprostu po wycięciu tylnego kłnieża tak poprostu wyjdzie jak na tych zdjęciach: wybebaszanie wydechu

Sprawę regulacji powierzyłem mechanikowi. Najwygodniej i najbezpieczniej, potem tylko odebrałem moto z warsztatu :flesje:

Wybebeszanie rur jest b.proste. Wiertarka + długie wiertło + odrobina cierpliwości = pusty wydech. Sprawa wygląda podobnie jak na fotkach z Twojego linku, z tym że przegrody są nieco głębiej i właśnie dlatego potrzebne jest długie wietrło.

Edytowane przez krasnal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wybebeszyłem rury. Nie trzeba długiego wiertła tylko troszkę sprytu. 15 minut i po sprawie. na postoju to nie robi wielkiego wrażenia ale jak się wsiądzie pojedzie to bas niesamowity. Efekt jest piorunujący.

Rewelacja.

Polecam wszystkim co mają 535.

Zrobiłem wczoraj 20 km i przyznam, ze ciśnienie w wydechu chyba się aż tak drastycznie nie zmieniło bo motor chodzi jak chodził, ale z pewnością zmalało więc mieszanka będzie uboższa.

Szkoda że nie spytałeś swojego mechanika o ile mniej więcej się zmieniło ustawienie dysz.

Mam nadzieje, ze ktoś jeszcze coś dopisze o regulacji po takim zabiegu, a jak nie to niestety mechanik i trzeba słono zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

cześć wyjołem z tumików środki z tym rze delikatnie je zdemontowałem bez naruszania ścianek bocznych i rurek.

następnie dorobiłem do tych końcówek zdemontowanych małe kryzy z kołnierzami .Morzna je wtedy wmontować spowrotem i nic nie widać a głos fabryczny wraca .Montarz jest szczelny i zabezpieczony przed jch wypadnięciem,trwa on około 2- 3 minut na oba tłumii .

beczkę z pod motocykla zamieniłem na moją robioną gdysz tamta padła.

głos jest bardzo ładny, dostała więcej basu ,a na dalsze trasy żeby nie ryczała wsówam końcówki spowrotem w tumikj. :biggrin: :biggrin: :wink: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...