Skocz do zawartości

Rowerowy smar do łańcucha :)


Rekomendowane odpowiedzi

Temat byl kiedys poruszony w 1-sladzie. Nasz 4umowy kolega "Ryzy Kon" b wyczerpujaco wypowiadal sie na ten temat i nawet demonstrowal jak nalezy poprawnie smarowac lancuch :icon_biggrin:.

Osobicie smaruje lancuch sprayem Castrola. Gdy ogniwa zaczynaja swiecic to znaczy lancuch trzeba przesmarowac. Niewazne ile kilometrow sie zrobilo od ostatniego smarowania, ile czasu minelo. Nio i po sozonie proponuje czyszczenie bo to tez wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie jak enduromastera. Co do spray'u Castrola to kicha jak niewiem jak dla mnie - oblepia to łańcuch i co tylko do okoła a i tak w miejscu styczności łańcucha z zębami jest suchutko - gówno warty ten spray ! Cóż mi z tego że łańcuch jest oblepiony na zewnątrz tym shitem? Najlepiej to własnie nie smarować niczym bo zwieksza to niebezpieczeństwo skrucenia a nie wydłużenia żywotności łańcucha i zębatek ponieważ do owych smarów przylega piach i ziemia i już mamy papier scierny a wyczyszczenie łańcucha po sprayu castrola wiąże sie z użyciem benzyny lub rozpuszczalnika , na dodatek często miałem popryskane wahacze i ośe odrywającą się białą mazią Castrola. Najlepiej zachować łańcuch w czystości poprzez przemywanie (przepłukiwanie go) jakimkolwiek olejem (starym , nowym , spalonym , spuszczonym - whatever)

 

Keep the chain clean god damn it ! :)

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mi z tego że łańcuch jest oblepiony na zewnątrz tym shitem? Najlepiej to własnie nie smarować niczym bo zwieksza to niebezpieczeństwo skrucenia a nie wydłużenia żywotności łańcucha i zębatek ponieważ do owych smarów przylega piach i ziemia i już mamy papier scierny[...]Najlepiej zachować łańcuch w czystości poprzez przemywanie[...]

Keep the chain clean god damn it !

I tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zainwestowanie 11zł w litrową butelke Hippolu, przelanie jej do buteleczki z dozownikiem jak np. po Powerade'ie i smarowanie smile.gif Patent dosyć prosty ale sprawdzony i chyba o to w tym chodzi !! pzdr

 

:flesje: ;) Oh ten Marcin zawsze dobrze powie, patent sprawdzony i dziala a taka butelka 0.5l po Powerade starczy na szmat czasu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...