Skocz do zawartości

Wypatroszanie tłumika


Demon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a tak w ogóle bakriss to powiedz mi czy zauważyłeś , ze XJki 600 mają 2 rodzaje kominów ?? Twoja ma takie całe czarne z wystającymi na zewnątrz "koncówkami" natomiast moja XJ ma takie charakterystyczne , zakończone na srebrno z koncówką w której dziura jest bardziej wewnątrz komina i ten "kołnierz" otaczający wylot trzyma sie na chyba 3 lub 4 nitach , u Ciebie jak to jest skonstruopwane ?? W ogóle to kiedyś myślałem , ze te kominy jak w twoim sprzecie były w starszych modelach , ale widze, ze od początku chyba montowali takie i takie , one sie czym jeszcze różnią czy tylko wyglądem zewnętrznym i czy była jakaś reguła do których XJek montowali te ze srebrnym zakończeniem i te całe czarne?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ze srebrna koncowka byly montowane w straszych xjtach. Te co ja mam bycmoze byly rownolegle montowane al w nowszych xjtach juz byly takie. Twoje sa glosniejsze od tych co ja mam i np wersje szwajcarskie mialy taki wydech jak ja ze wzgledu na poziom halasu. Nie dosc ze twoje emituja wiecej dB (co uwazam za plus) to jeszcze sa rozbieralne i mozna wymienic wklad lub troche go poprzycinac i zwiekszyc sobie liczbe dB (to tez uwazam za duzy plus :icon_mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze inne BSM-y. Ale to sa juz chyba akcesoryjne? A czy spotkaliscie XJ-y 600 z tlumikami 4-1? Pare razy natrafilem na takie cos. Co to za wersja jakies zdlawione?

Pzdr.

Nie zdlawione a wrecz przeciwnie. Bardzo czesto mozna spotkac 4w1 z tlumikiem przelotowym sebringa. Wydaje mi sie ze kiedys byl to akcesoryjny dedykowany do tego modelu wydech. Fajnie brzmi na tym wydechu. Gdybym mial okazje i nadmiar kasy to z checia bym cos takiego zakupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzialem na pewno nie byl sebring. Wygladalo to raczej jak tania wersja na wschodnie rynki. taka biedronka :icon_biggrin: . Jak znajde wstawie fotke. Byl to oryginaln jeden tlumik, przynajmniej tak wygladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze inne BSM-y. Ale to sa juz chyba akcesoryjne? A czy spotkaliscie XJ-y 600 z tlumikami 4-1? Pare razy natrafilem na takie cos. Co to za wersja jakies zdlawione?

Pzdr.

a to ciekawe , ciekawe , ja sie z tym nie spotkałem ... Bekriss no ja na swoje kominy nie narzekam , ładnie brzmią , mają nawet lekko basowy pomruk , moze ktoś juz w nich grzebał , ale spotkałem sie tez z XJ z takimi samymi wydechami ale gość mówił , ze wypruł wnętrzności i efekt mizerny był , głośniej chodziła ale to był bardziej jęk niż bas , mozliwe , ze moje poprostu są juz dość mocno wypalone. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzialem na pewno nie byl sebring. Wygladalo to raczej jak tania wersja na wschodnie rynki. taka biedronka :icon_biggrin: . Jak znajde wstawie fotke. Byl to oryginaln jeden tlumik, przynajmniej tak wygladal.

Wiesz kazdy moze sobie zalozyc co mu sie podoba. Ale Zestaw 4w1 + sebring byl najprawdopodobniej tuningowym dodatkiem akcesoryjnym do xjtek.

 

http://www.bikepics.com/pictures/103609/

http://www.bikepics.com/pictures/345673/

 

Taki wydech widzialem tez w sprowadzonej z Niemiec xjcie ktora stoji w warsztacie w ktorym serwisowalem swoj sprzet. Poza tym mialem okazje taki wydech kupic z xjtyktora byla sprzedawana na czesci ale nie mialem kasy.

 

Widzialem tez zalozone mach'y w kolektorze 4w2

 

RudyXJ

 

Te wydechy co ja mam wydaja z siebie marne 72dB podczas gdzy twoje chyba 81dB. Czasy sie zmjenily i nalezalo ograniczyc poziom halasu. Moja xjta byla tak cicha ze powyzej 50 juz nie slyszalem wydechu tylko szum zaworow. To bylo na tyle straszne ze wywiercilem po 4 dziury. Jest glosniej ale troche za bardzo chrapliwie dlatego odetne zakoncenie tego tlumika i wspawam kawalek blachy z wiekszym otworem i koncowka jaka mozna spotkac w wiekszoci wydechow teraz. Mysle ze wiekszy otwor wypusci z siebie wiecej dB a chrapanie zaniknie. Pozniej owine te wydechy wypolerowna nierdzewka i bedzie jakos wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...