Skocz do zawartości

Chart , problem z elektryką.......


karol0545
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jeden,,,,

 

Kiedy załacze kierunki to mrygaja one na zmiane ze światłem stop.......Tzn stop mryga w przerwach pomniedzy mrygnięciami keirunków...... Zauważyłem ze jedynym mniejscem gdzie moga sie stykac kable od stopu i kierunków jest przerywacz gdyz przy przerywaczu jest podwujny kabel i jeden idzie do keirunków a drugi do stopu i chyba do sygnału........... Co to moze byc?

 

problem dwa

 

Przy stacyjce jest kabel odpowiedzialny od świateł i gdy go podłącze bezpośrednio do akumulatroa to światła działaja ale gdy jest podłączony przy stacyjce to prądu niema i światła nieświecą. czym moze być to spowodowane?? Na koniec grzebania w elektryce jak chciałem podłączyc ten kabel od światłe co idzie do stacyjki do akumulatora to szły iskry a wcześniej tak niebyło.. Co jest?? Dlaczego to tak wariuje??

 

Może ktos by mi cos podpowiedział???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kable od przedniego światła sa dobzre podłączone a te najbardziej zwiążane z stopem i kierunkami juz sprawdzałem isą dobrze...

 

 

Może stacyjka jest do wymiany. Po prostu ma zwarcie. Ten mrygający stop z kierunkami to tzw choinka może coś z masą (przebicie) i po co kabel od stopu w przerywaczu kierunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Popraw styki bezpieczników, wszystkie masy. Sprawdź złączki od tego przewodu co idzie do przerywacza i do stopu, jest to zwykły przewód zasilający, może zaśniedziały konektorki i "gubi się" prąd.

 

Ad.2 Jeśli napewno dobrze podłączasz przewód od światła do złącza 56 i wszystkie inne przewody też są właściwie podpięte to stacyjka do wymiany.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Popraw styki bezpieczników, wszystkie masy. Sprawdź złączki od tego przewodu co idzie do przerywacza i do stopu, jest to zwykły przewód zasilający, może zaśniedziały konektorki i "gubi się" prąd.

 

Ad.2 Jeśli napewno dobrze podłączasz przewód od światła do złącza 56 i wszystkie inne przewody też są właściwie podpięte to stacyjka do wymiany.

POZDRO

 

Chart nie ma bezpieczników... :) ale żeby stop był podłączony do przerywacza??? pierwszy raz słyze... coś tam jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chart nie ma bezpieczników... :) ale żeby stop był podłączony do przerywacza??? pierwszy raz słyze... coś tam jest nie tak...

Chart ma jeden bezpiecznik, jeśli ty nie masz, to masz coś namieszane w instalacji.

A z tym podłączeniem jest wszystko ok, poprostu jeden przewód plusowy zasila przerywacz i stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...