Skocz do zawartości

Kupowanie części w USA (Ronayers)


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić w amerykańskim RONAYERS.COM kilka części do mojego intruza. Nie zawsze się to opłaca, ale np. cena wałka rozrządu do VS800 to 90 dol. W Polszcze zapłaciłbym 800 zł.

 

Dzwoniłem do firmy POLAMER (polamer.pl), która m.in. transportuje takie przesyłki przez ocean do Polski (koszt - niecałe 100 zł). Twierdzą, że nie ma z tym problemu, wystarczy, że RONAYERS prześle części na ich adres w Chicago albo w Nowym Jorku.

 

RONAYERS na swoich stronach zastrzega, że nie prowadzi sprzedaży międzynarodowej. Zamejlowałem im, jaki mam plan, wiedząc, że przesłanie paczki do POLAMERA nie jest jeszcze handlem międzynarodowym:

- płacę VISA na ich stronie WWW

- oni przesyłają paczkę do POLAMER w Niujorku

- POLAMER przesyła paczkę do mnie

 

Dostałem odpowiedź: „Sorry sir, but we do not ship Internationally at his time”.

 

Mam wrażenie, że trafiłem na lepszego kretyna, ale może faktycznie „se ne da”?

 

Czy macie jakieś doświadczenia z kupowaniem w Ronayers, albo w USA w ogóle?

 

Pozdrawiam.

 

PS. Teraz tak sobie pomyślałem, że jeżeli Ronayers negocjuje niskie ceny z dostawcami na Ametykę, to umowy z nimi mogą nie pozwalać mu na handel zagraniczny - ergo, nigdy nie przyznają się do wysyłania paczek za granicę. Ale zrobią to, jeżeli złożę zamówienie na POLAMERa. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry sir, but we do not ship Internationally at his time”.

 

HIS ? chyba blad :buttrock: mzoe THIS bardziej

 

 

ja zawsze kupuje przez ebyay.com wysylki sa bardzo drogie, ale ida w tydzien przez UPS, place karta visa przez paypal :D

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba blad :D mzoe THIS bardziej

This.

 

...i chyba "może" i "błąd" bardziej :buttrock:

 

Z RONAYERS do NY - UPS 14 dol.

Z NY do PL - POLAMER 12-16 dol.

 

Dzięki. Jeżeli mam inne wyjście, to nie założę używanych wałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz im maila - zeby wyslal do tej sedziby do znajomego w USA a tamci Ci podesla do Polski mysle , ze RONAYERS nie bedzie mial w 100 % nic przeciwko temu wkoncu nie wysylam miedzynarodowo tylko do NY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Marku, że niestety chyba taka natura amerykanów.

Sam sie temu początkowo dziwiłem, ale mam wrażenie, że im więcej napisze i podaje konkretów tym mniej są chętnie do rozmowy i rozwiania moich wątpliwości.

 

Może niech się ktoś wypowie kto mieszka w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat, bo wiem więcej, aczkolwiek, jeżeli macie inne doświadczenia - poprawiajcie mnie.

 

1. Przypadek: silnik z aukcji

Kilka tygodni temu wypatrzyłem na ebayu silnik do VS800 o niewielkim przebiegu za niezłą cenę 230 dol. (końcówka licytacji, ale cena jeszcze nie ostateczna), czyli ok. 700 zł. (u nas i na niemieckim ebayu powyżej 2000 zł) Sprzęt czekał w Ilinois. Wziąłem więc kalkulator, telefon i zacząłem sprawę badać:

 

- Silnik waży ok. 70 kg. Wymiary: 21x24x14 cali

- Z Ilinois do Chicago, gdzie POLAMER podejmuje paczki silnik trzebaby przewieźć UPS-em. Koszt ok. 100 dol. (lądem) (300 zł)

- Koszt transportu przez ocean z Chicago do Warszawy - 114 dol. (342 zł)

- Do paczki musi być dołaczona umowa/faktura, na podstawie której agencja celna POLAMERA wylicza podatek (22 proc.) i akcyzę (4,5 proc). Tu uwaga: agent powiedział mi, że podatki obliczane są od ceny towaru plus koszty przesyłki (?!), czyli 72 dol. (218 zł) + 15 dol (45 zł). Do podstawy podatku nie doliczam kosztów UPS, bo płącąc np. PayPalem i z góry za przesyłkę owe 100 dol. nigdzie w papierach się nie pojawi.

 

= Łączne koszty operacji plus cena silnika to 1593 zł. Ciągle atrakcyjnie (choć już dość dużo jak na kota w worku).

 

Niestety w ostatnim kwadransie licytacji cena podskoczyła o 120 dol. :banghead: (podbijając łączne koszty do 1953 zł). Odpuściłem. Po kilku dniach silnik wrócił na aukcję - no comments.

 

Ciekawe, co by się stało, gdyby do paczki nie dołączyć umowy...

 

2. Przypadek. Części z Ronayers.com. Dwa nowe wałki rorządu za 90 dol. sztuka. (łącznie 540 zł). W Polsce oba za łącznie 950 - 980 zł.

- Koszt UPS z Ronayers do POLAMER w Chicago - 10 dol. (30 zł). Trzeba tę przesyłkę wcześniej umówić z oddziałem POLAMERU, do paczki zaadresowanej na POLAMER powinna być dołączona koperta, a w niej adres w Polsce.

- Koszt transportu do Polski to ok. 15 dol. (45 zł)

- Podatek + akcyza 43 dol. (132 zł) + 9 dol. (27 zł) - wszystkich płatności podatkowych dokonujemy w polskim biurze POLAMERA.

 

W sumie więc wychodzi 771 zł. Niby się opłaca, ale różnica przestaje być powalająca. Oczywiście, im więcej części, tym oszczędność będzie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niestety liczyć. I to dobrze :buttrock: Ja oglądałem ceny w stanach, a konkretnie w btosports. Patrzę już pod kątem przyszłego moto - kompletny strój FOXA (nie z najwyżej półki, ale np. Kask co u nas kosztuje 700 zł tam 130$) wyszedł by mnie tam z 1800 zł, a tu za tyle to mam FLY. Owszem dochodzą koszty przesyki, cło, ale idzie to pozałatwiać. Kuzyn od mojego ojca mieszka w stanach i zawsze można to posłać na niego, a on pośle do mnie, albo może przywieźc jak akurat do Polski pojedzie. Także trzeba kombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...