Skocz do zawartości

Brak mocy w MZ ETZ 150


kiho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam wszystkich

 

Mam od niedawna MZ ETZ 150 no i mam pewien problem. Chodzi o to że nawet po niedługiej jezdzie zaczyna tracic moc, zeby pojechac na 5 biegu musze jej ostro wstawic na 4 bo inaczej sie muli i nie chce jechac. A jak mi sie uda pojechac na 5-tce to musze dawac gazu na maxa. Czy to jest normalne bo sie silnik grzeje? czy nie? Jak silnik jest zimny to wszystko chodzi pieknie na 5-ke moge wzucic przy 50-60 km/h i normalnie ciagnie. A jak troche posmigam to 5-ke moge zaladowac dopiero przy 70 i od razu dac gaz na maxa bo inaczej nie pojedzie (nie wspone juz o wietrze z przeciwka wtedy o 5-ce moge zapomniec :D ).

 

Jest na to jakaś rada czy po prostu ten typ tak ma.

 

Pozdro hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata mocy jest zwykle spowodowana:

 

Zle wyregulowanym zapłonem (z tego co zauważyłem wiekszość osób które mają stare motocyle po prostu nie umie załonu ustawić)

Zapchanym wydechem

Zużytym cylindrem tłokiem (jaki przebieg ma po szlifie? jakie czesci?)

 

 

Wiec tak sprawdź zapłon i wydech jak nie to cylinder może być do szlifu. Tylko nie kupuj badziewnego tłoka bo nigdy nie poczujesz mocy.

Na piątym biegu powinna ciągnąć od 50 km/h (słabo) a od 70km/h powinna już dobrze.

Upał nie ma nic do tego bo stopiećdziesiątka spokojnie wytrzymuje prędkość masymalną przez 100-150km w trzydziestoparo stopniowym upale. Sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piątym biegu powinna ciągnąć od 50 km/h (słabo) a od 70km/h powinna już dobrze.

MZ Etz 150 na 5 biegu przy 5tys obrotow powinna jechac 80km/h

 

Upał nie ma nic do tego bo stopiećdziesiątka spokojnie wytrzymuje prędkość masymalną przez 100-150km w trzydziestoparo stopniowym upale. Sprawdzone.

nie widziałem jeszcze mz 150 co by 150km/h jehała ale pewnie młody jeszcze jestem :icon_mrgreen: Upał ma to do tego ze w gorącym powietrzu jest mniej tlenu niz w zimnym :lapad: co moze powodowac odczucie ze mz stracila moc sproboj sie przejechac wieczorem gdy powietrze jest chłodniejsze :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZ Etz 150 na 5 biegu przy 5tys obrotow powinna jechac 80km/h

nie widziałem jeszcze mz 150 co by 150km/h jehała ale pewnie młody jeszcze jestem :icon_mrgreen: Upał ma to do tego ze w gorącym powietrzu jest mniej tlenu niz w zimnym :lapad: co moze powodowac odczucie ze mz stracila moc sproboj sie przejechac wieczorem gdy powietrze jest chłodniejsze :icon_mrgreen:

 

 

mi pokazywalo 5 tys przy 90km/h.

Czytaj ze zrozumieniem. Predkość maks to około 110km/h i przejechałem tak dystans ponad 100km i nic się nie stało.

Ktoś wie jak się nazywa wada polegająca na nie rozumieniu tekstu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dziasiaj przestawilem zaplon (troche go opoznilem). No i jak na razie wyglada to calkiem dobrze. Bryknolem sie kilkadziesiat kilometrow z 2 osobami na pokladzie i nie bylo zadnych spadkow mocy. Tylko ze dzisiaj jest jakies 10 stopni zimniej niz ostatnimi czasy :icon_mrgreen:. Ale wydaje mi sie ze to byla wina zaplonu. Osoba od ktorej mam ten motorek mowila mi ze miala dosyc wczesnie ustawiony zaplon.

 

Dzieki za porady, milej jazdy hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mzpower pewnie masz ta wersje X (14KM) :icon_mrgreen: Nie wymądzaj sie bo ty nie rozumiesz co ja pisze. Ja nie mowie ze mz ma złe chłodzenie tylko ze w wysokiej temperaturze jest mniej tlenu w powietrzu potrzebnego do spalania sie mieszanki... (mniej tlenu gorsze spalanie) jeszcze na źle wyregulowanym motocyklu to najlepiej odczuć. (gaźnik, zapłon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...