Skocz do zawartości

REJESTRACJA MOTORU


Gość bynios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli wszystkie papiery sa ok to do rejestracji potrzebujesz oczywiscie umowy kupna-sprzedazy ,papierka stwierdzajacego ze ten motocykl byl zarejestrowany kiedys tam i wyrejestrowany w takim a takim roku oraz papierek stwierdzajacy ze przeszedl badania techniczne oczywiscie aktualne i mozesz cieszyc sie z jazdy:)

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę kupna- sprzedaży z tym, że gość nie ma NIPu to stary dziadek ze wsi mieszka na takim odludziu ze tylko przez przypadek tam trafiłem ... no i chyba dobrze ze ja bo jak zobaczylem tą WSkę to nie mogłem pozwolić jej umrzeć ... mam też dowód rejestracyjny w którym jest data wyrejestrowania .... czy to wystarczy?? Mam jeszcze pytanie czy jest gdzieś w okolicy tania galwanizernia bo mam sporo zardzewiałeych części do pochromowania ...... i czy można chromowac całe koła mam na mysli ze szprychami i bębnem .. są całe zardzewiałe .......?? Dodam że już ją odpaliłem i całkiem nieźle lata: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę kupna- sprzedaży z tym, że gość nie ma NIPu to stary dziadek ze wsi mieszka na takim odludziu ze tylko przez przypadek tam trafiłem ... no i chyba dobrze ze ja bo jak zobaczylem tą WSkę to nie mogłem pozwolić jej umrzeć ... mam też dowód rejestracyjny w którym jest data wyrejestrowania .... czy to wystarczy?? Mam jeszcze pytanie czy jest gdzieś w okolicy tania galwanizernia bo mam sporo zardzewiałeych części do pochromowania ...... i czy można chromowac całe koła mam na mysli ze szprychami i bębnem .. są całe zardzewiałe .......?? Dodam że już ją odpaliłem i całkiem nieźle lata: :)

 

Jezeli kupiles moto za mnie niz 1000 pln to nie potrzeba NIP (do PCC1)

Mozna pochromowac wszystko, kwestia, czy znajdziesz taka wanne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl został wyrejestrowany dziadek nie złomował go wiec nie jest to złom tylko czasowo wyrejestrowany pojazd .Sam musiałem zarejestrowac taki pojazd jakis czas temu i jak juz mowilem potrzebny jest dokument stwierdzajacy ze ten motor byl kiedys zarejestrowany ,umowe kupna sprzedazy i aktualne badania techniczne .Nie trzeba nipu poniewaz motor nie jest wart wiecej niz 1000 zł co oznacza ze nie zaplacisz podatku za niego jedynie dasz pare zlotych na znaczki skarbowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do 1000zł nie potrzeba NIP-U?

Hi

 

Bo jest taki przepis o czynnościach cywilno-prawnych, jeżeli kupijesz pojazd od 1000 to nie płacisz podadku od CP. A tylko przy cywilo-prawnych potrzebne jest wypełnienie formularza PCC-1, gdzie wpisuje się NIP obu stron. Poniżej 1000 pln wystarczy umowa kupna-sprzedaży (a tam NIP nie ma), idziesz z nią do US i fiskusa masz z głowy. Potem tylko urząd komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: No to jak w końcu z tą rejestracją wyrejestrowanych sprzętów. Słyszałem, że weszła niedawno jakaś nowelizacja. Rolnicy mogą np. rejestrować wyrejestrowane ciągniki i przyczepy. Będąc w lipcu w Urzędzie Komunikacji "Pani z okienka" powiedziała mi, że jeśli dowód rejestracyjny ma pieczęć "UNIEWAŻNIONO" lub obcięty róg, to nie ma możliwości rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale pozostaje Konserwator Zabytków. Musisz mieć wypis z Rejestru Zabytków i z tym dopiero do Urzędu Komunikacji. Cała sprawa (rejestracja) kosztuje podobno około 800zł. Rejestrując jako zabytek, robisz tylko jeden przegląd (na całe życie staruszka). Po iluś tam latach, zwraca się. Aby "Staruszek" zmienił właściciela musisz mieć zgodę Konserwatora.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...