Skocz do zawartości

KAWASAKI ZX9 - problem z plynem chlodniczym ............


bakuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sql miał kiedyś w 9-tce podobny problem :biggrin:

etam, zupełnie inne :biggrin:,

nie miałem żadnego bulgotania na wyłączonym silniku, tylko wentylator za późno się włączał i nie zdążył wychłodzic cieczy, więc się gotowała - zdarzyło mi się to 2 czy 3 razy - przy naprawdę długiej i namiętnej jeździe w korkach. poza tym zwiewało mi może ze 100ml - więc nawet nie musiałem nic dolewac :biggrin:.

problemem był czujnik w chłodnicy - włączający wentylator - po wymianie wszystko picus-glancus - było to jakieś 2 lata temu i od tamtej pory spokój :bigrazz:,

PS-Kawasaki ZX-9R przestało robic w 2003 roku, więc jak masz "z 2004", to jakaś ściema w papierach.

w 2004 było już ZX-10R!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj się tym,ze olej czysciutki... wcale nie musi byc koloru "kawa z mlekiem" a uszczelka moze byc i tak wydmuchana :biggrin:

 

 

Tu się zgodze w 100%. Miałem podobny problem w VFR, jakiś czas temu pisałem tutaj o tym. Sprawdziłem wentylator - działał, sprawdziłem termostat - otwierał się. Cały układ był szczelny i została tylko uszczelka. Pare osob mi nie chciało wierzyć, ale tak było - do wymiany uszczelka była. Powiem Ci jedno, że gołym okiem raczej nie zobaczysz w wydmuchanej uszczelce nic niepokojącego, to są mikropęknięcia, że okiem tego nie zobaczysz. Ja jeszcze dla pewności dałem głowice to sprawdzenia na szczelnośc, Tobie radze tez to zrobić, będziesz miał przynajmniej pewnośc i święty spokoj, ja zapłaciłem za silnik V4 16 zaworow 150zł za obydwie głowice i zostały jeszcze splanowane. Więc myśle ze w Kawie nie wyjdzie znowy az tak drogo też. Trzeba troszke zapłacic, ale masz spokoj.

Wydaje mi sie, że jak płyn sie dostaje do oleju to juz z głowicą jest cos nie tak, uszczelka moze byc walnęta, ale to dopiero przez głowice bedzie płyn w oleju. No i przy okazji może Ci wtedy dymić z wydechow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...