Skocz do zawartości

Rejestracja motoroweru


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem uzywany motorower z papierami (dowod,dowod wplaty na ubezbieczenia) napisalem umowe ze sprzedajacym na siebie ale jest problem bo jestem jeszcze niepełnoletni ale podpisal tez ja moj ojciec bo wlasnie niby tak trzeba jak osoba kupujaca jes niepełnoletnia. chcialbym go na siebie zarejestrowac ale slyszalem ze to wyniesie duzo wiecej niz jak bym byl pełnoletni. i jeszcze jedno co by sie stalo jak bym go nie zarejestrowal bo urzad komunikacji mnie raczej nie bedzie scigal tylko PZU jak to sie zalatwia. prosze o szybka odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to trzeba miec nr dowodu ? sprzedalem moto do ZG i tam przy rejstracji motoroweru jest wymagny nr dowodu osoby, ktora sprzedala / kupila ?

 

najlepiej przepisz umowe na tate ;)

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuacje.

Kupiłem skuter, w umowie występował mój tata a po przeciwnej stronie niepełnoletni i w urzędzie był problem, musiałem wysyłac jeszcze raz umowę, bo w umowie jeśli występuje niepełnoletni to musi także występowac jego opiekun czy jakoś tak ;)

 

Jak będziesz chciał coś więcej wiedziec to wal, zapytam się ojca, bo on to załatwiał :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak że osoba która mi sprzedawała była pełnoletnia i podała nr dowodu osobistego a ja jako osoba niepełnoletnia podałem nr legitymacji szkolnej. I jeden z rodziców musi napisać na umowie że wyraża zgode na kupno motoroweru.I teraz mam moto zarejestrowane na siebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak kupowałem swojego Charta miałem 16 lat, na umowie widniał tylko mój podpis, podałem serię i nr paszportu i z zarejestrowaniem nie było najmniejszych problemów. Wszystkie sprawy załatwiałem sam i podpis rodziców nie był mi nigdzie potrzebny wiec chyba nie powinno być problemu z rejestracją.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...