Skocz do zawartości

HONDA NSR 125 ! ZATARTY SILNIK ?????? POOOOMOOCY


olorol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no deba czyli sie zablkowalo tak sie mowi przynajmniej ja tak mowie no ale za 100zl kupisz tlok jakiejs hujwoej firmy a jesli masz do kupienia okazje cylinder za 350zl i to seryjny cylinder a nie jakijes innej nie znanej firmy to chyba kupic mzona po taniosci a tloki dobrej firmy sa od 300zl wiec chyba mam racje nie patrzlem kiedy ten temat zalozyles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj moją hondą nsr 125 z kolegą około 140km/h. Nagle zablokowalo się tylne kolo i wyłączył się silnik. Wcisnąłem zaraz sprzęgło i zjechalem na podobcze. Na szczęście nic sie nam nie stało, bo wiem czym kończy się blokowanie tylnego koła. Jak staneliśmy, to kolo już nie było zablokowane : / mogłem normalnie prowadzić motor, ale nie dalo się odpalić ! Jest zupełnie inny dźwięk jaki był przy odpalaniu motoru. Na początku myślałem, że to świeca bo miała małą iskre. Kupiłem nową, iskra jest potężna, a motor dalej nie pali. Jak już pisałem, motor zupełnie inaczej brzmi. Mam nadzieje, że to nie jest zatarcie silnika, ale proszę o wasze opinie co to może być.

Z góry dzięki

 

 

Witam >>> jeśli tak się stało to nie licz na to że odpalisz i wszystko będzie ok . Jesli to pierścień przyblokował w co osobiście nie wierzę to masz do wywalenia korbowód ,tłok i zapewne czeka cie wymiana tulei cylindra a i byłbym zapomniał >> prostowanie wału korbowego << . Tak czy inaczej musisz wywalić silnik i go rozebrać wtedy będziesz miał jakotakie pojęcie o ogromie zniszczeń . Typowym objawem zacierania się silnika jest jego słabnięcie i w konsekwencji zatrzymanie >>> u ciebie odbyło się to bardziej spontanicznie więc nie przesądzajmy sprawy tylko trzeba to rozebrać . Pozdrawiam

Czy wiesz który aktualnie jest rok :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...