Skocz do zawartości

przyspieszenie zapłonu


V12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy przyspieszenie zapłonu zwiększy choć troche moc

bo jak miałem simsona to jak sie zwiększyło kąt wyprzedzenia to o wiele lepsze miał osiągi

A czytałem że w suzuki rg80 jest przyblokowana na gaźniku gdzie tam może być blokada ????????

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień sobie tłumik na sportowy to będzie się lepiej wkrecac. A rg nie ma blokad jezeli chcesz szybko jechac to wymien zebatki na predkosc. Z tym zapłonem to pytałem sie kiedys mechanika to powiedzial mi że to niby nic nie da bo tam jest elektroniczny zaplon. Ale jak chces proboj do odważnych świat nalezy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik juz ma zmieniony od kawy zx6r + dyfuzor od crossa

czyli raczej w zapłonie mam nie grzebac

A o co chodzi z tymi membrana mi ?????????to w tym gaźniku nie ma normalnie pływaka tlko jakieś membrany nie robierałem go nigdy bo nie było potrzeby

A jeszce jedno na filtrze powietrza jest pokrywka z dość małym otworem a jak go wyjme i jake bez filtra to mi się dusi bo ma za dużo powietrza to czyli jak bym dysze zmienił na wiekszą i mieszanka był a by taka jak powinna tylko że dostawał by jej więcej poprzez wyjęcie filtra to dało by to coś???????????

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie filtra powietrza jest to najgorsza rzecz jaką możesz zrobić bo wszystkie zanieczyszczenia będą wciagane do cylindra i w ten sposób szybko zniszczesz silnik. Zamiast pozbywać się całkiem filtra lepiej załóż filtr stozkowy filtr piwietrza o dobrym przepływie to uzyskasz ten sam efakt jak wyjęcie filtra tylko że wtedy musisz dobrać odpowiednia dysze. Nie polecam tych stozkowych filtrów z allego za 30zł bo one nic nie filtrują. Ja mam w swoim MBX-sie filtr metrakit za 90zł i nie narzekam na niego a po zmianie dysz osiagi też się troszke porawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie chodzi mi o rozzad membranowy(membranki)ktore znajdują sie miedzy cylindrem a kruccem ssacym.Jak sciagniesz gaznik,okrecisz kruciec to je zobaczysz i normalnie wyciagniesz.Bedą tam takie blaszki ktore blokuja takie listki aby niepodniosly sie wyzej i niewpuscily iwecej mieszanki.podegnij te blaszki o 3-4 mm do gory zeby membrany wyzej sie mogly podniesc.w polonczeniu z wiekszą dyszą i stozkowym filtrem da napewno to jakis przyrost osiagow.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie filtra powietrza jest to najgorsza rzecz jaką możesz zrobić bo wszystkie zanieczyszczenia będą

J awiem po co jest filtr i nie zamierzam go wyciągać chociaż może to tak zabrzmiało :icon_mrgreen: chciałem zmodernizować kanał wlotowy filtra aby przepuszczał więcej powietrza

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...