Skocz do zawartości

Regulacja twardości zawieszenia


maxym
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktos sie orientuje na czym polega regulacja zawieszenia w Hondzie VF 750 F ?? Z przodu posiedam 3 stopniowa regulacje a z tyłu 4 stopniowa i nie wiem jak sie tym obsugiwać ?? bo napewno przekercenie podretła z 1 na 2 lub 3 nic nie daje. wystaja przy przedniej ladze u gory wentyl i przy tylnim amortyzatorze tez jest wezyk zakonczony wentlem. w jaki sosob regulowac to zawieszenie??

Z gory dzieki za odpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam, takie samo zawieszenie miałem w CBX 750F. Stopnie regulacji z przodu i z tyłu od 1- miękko, 2 - twardsze itd. Wentylkami możesz dopompować powietrza do zawieszenia, żeby je utwardzić. Tylko nie rób tego jakimś kompresorem, najlepiej pompką rowerową, bo ciśnienie jest tam bardzo małe ( dobrze nie pamiętam, ale chyba 0,02 atm.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu, z tego, co pamiętam, to masz na prawej ladze regulację tłumienia przy odbiciu(w skrócie - sybkości powrotu zawiechy), na lewej jest wentyl - ciśnieniem reguluje się twardość, a wart. ciśnienia podane są na naklejce na baku. Na dole na lewym goleniu jest jeszcze śrubka regulująca działanie antynurka.

 

Z tyłu jest tylko regulacja napięcia wstępnego - też wentyl i regulacja tłumienia przy odbiciu taką małą dźwigienką na górze amortyzatora.

 

Ja z tyłu ciśnienie ustawiałem prawie na maksa(jest na naklejce z tyłu), tłumienie z przodu i z tyłu w pobliżu środka zakresu regulacji, zero ciśnienia z przodu i antynurek ustawiony na maksa. Przy takich ustawieniach motocykl zachowywał się świetnie, jak na VF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...