Skocz do zawartości

.....:::::: JAKIE ZABEZPIECZENIE PRZED kRADZIEŻĄ sKUTERA???


Przemek PbS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nei masz garazu albo jakiejś działki z budynkiem to niewiem. Może jak masz gdzieś rodzinke na wsi to bedziesz chował. Nawet jak te 3 km czy ile masz, ale zawsze bedziesz mógł byc spokojny. W mieście pełno takich gości napalonych jest wiec wiesz. Chociaz naprzeciwko mojego bloku trzyma gość pod klatko simsona i nic mu nie zrobili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Alarm, tani - ok.80 złotych. Bardzo przydatny ukryty w motocyklu, po poruszeniu wyje :D

Blokada na tarcze - widziałem za 45 złotych.

Blokada seryjna kierownicy w skuterku.

Gruby zeliwny łańcuch - metr około 35 złotych, ale naprawdę gruby.

 

Może nieraz śmiesznie wygląda skuterek z tyloma zabezpieczeniami, ale na pewno to w pewnym stopniu odstraszy złodzieja.

 

Bardzo dobrym sposobem, jeżeli moto 3ymamy blisko balkonu, oczywiscie na parkingu, zamontować lampe z fotokomórką, gdzie jak ktoś podejdzie lampa automatycznie się włącza. Przy włączeniu lampy słychać taki "stuk".

 

To tyle co mogę polecić.

 

 

z pozdrowieniami BORSUKLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji widziałem że większość skuterów zostawionych na chodniku "na chwilę" miała przepięte przez przednie koło zabezpieczenie typu linka Boa ale nieziemsko grube (coś jak linka z zamkiem do przypinania roweru - tylko o średnicy 4-5 palców).

Przepięte - czyli mam na myśli przełożone przez koło i zapięte - leżało toto wielkie na chodniku, tak żeby każdy widział.

Co niektórzy przypinali jeszcze do tej grubaśnej linki kask. Tak, że skuterem się jechać nie dało a i pchanie odpadało - chyba, że z uniesionym przednim kołem.

Nie wiem jaka jest skuteczność takiego zabezpieczenia, ale podaję jako ciekawostkę, bo było to tam naprawdę powszechne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Alarm, tani - ok.80 złotych. Bardzo przydatny ukryty w motocyklu, po poruszeniu wyje  

Już o tym pisałem.Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o elektotechnice,lub znasz kogos kto ma,to taki alarm mozesz kupić w pierwszym lepszym sklepie z elektronicznymi gratami jako zestaw do samodzielnego montażu za około 16 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm-miejsca pod plastikami w skuterze jest dosc oraz linka boa zapieta na kolo lub zabezpieczenie zakladane na tarcze. To powinno wystarczyc.

Alarm nie zajmuje miejsca prawie wcale zas blokada na tarcze jest tez w miare mala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem zastanów sie... jeszcze zależy czy masz zamiar chronic tymi sposobami jakiegoś komara czy też coś droższego... może nie opłaca sie tak bardzo inwestować w aż tak drogie i bezpiecznie zabezpieczeniea?? zastanów sie... może lepiej go poprostu ubezpieczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...