Skocz do zawartości

rejestrowanie pojazdu specjalnego


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od paru miesięcy posiadam pojazd specjalny który jak usłyszałem w urzędzie jeżeli przerejestruje na osobę prywatną to wtedy straci swoją unikalna rejestracje, można tylko na firme. (ew moge zrobić jakies badania klasyfikujące)

Czy jeżeli bede chciał go sprzedać to musze rejestrować go na siebie jeżeli mam fakure VAT na moje nazwisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to pojazd marki UAZ 452 i jest zarejestrowany jako specjalny (dzięki temu płaci się niskie OC, nie obowiązuja go jakieś tam przepisy, policja sie nie czepia itp)- jak chciałem go przerejestrować na swoje nazwisko to mi powiedzieli że osoba prywatna nie może mieć tak dobrze itp i musze mu zmienić przeznaczenie.

Mój problem polega na tym, że bede chciał go sprzedać i właśnie mam pytanie - czy aby go sprzedać musze go mieć przerejestowanego czy tylko faktura wystarczy ze jest mój?? (wtedy jak ktoś kto prowadzi działalnosc sobie kupi i bedzie więcej wart )

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka zabudowa jest na Twoim "ogórku", w jakim jest stanie, ile wynosi cena wywoławcza.

Jeżeli zapodałbyś fotki, byłoy zajefajnie.

Pytam konkretnie, bo sąsiad szuka UAZ'a 452.

Kulik.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to chce go jeszcze potrzymać troche ale moge go opisać (wiem, ze to nie jest ten dział)

Jest to UAZ 452 w wersji furgon- czyli wygląda jak ten: http://uaz452.netglob.com.pl/?go=klub&klub=michal -to nie jest mój ale jest bardzo podobny, silnik 2.5L w b.dobobrym stanie tak samo jak napędy itp (te auto było od starszego pana kupione i nie jeżdziło w terenie zabardzo-co najwyżej kilkadziesiąt kilometrów rocznie po polskich drogach, zależy mi aby to byl nadal pojazd specjalny ponieważ z racji wieku i przeznaczenia za OC jest tylko 250zł na rok :icon_mrgreen:

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...