Skocz do zawartości

Cewki zapłonowe ZZR600


ventura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś zdjełem zbiormik ze swojego moto ZZR600 ,r.92 i okazało się że cewki zapłonowe trzymają się na paskach zaciskowych przytwierdzone do ramy. Oryginalne mocowanie tj. śróba z tuleją dystansową poszly się ... Domyślam się że to zasługa bystrego mechaniora który kiedyś robił regulacje zaworów. Może ktoś ma jakiś patent na te mocowanie? Bo jak narazie zostały dziórki w ramie nie na wylot i nie ma kto mi przytrzymać nakrętki od środka ramy :biggrin: żeby cewki przykręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Dziś zdjełem zbiormik ze swojego moto ZZR600 ,r.92 i okazało się że cewki zapłonowe trzymają się na paskach zaciskowych przytwierdzone do ramy. Oryginalne mocowanie tj. śróba z tuleją dystansową poszly się ... Domyślam się że to zasługa bystrego mechaniora który kiedyś robił regulacje zaworów. Może ktoś ma jakiś patent na te mocowanie? Bo jak narazie zostały dziórki w ramie nie na wylot i nie ma kto mi przytrzymać nakrętki od środka ramy :flesje: żeby cewki przykręcić

ja u siebie mam identycznie jak u Ciebie pewnie byl serwisowany u tego samego mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na śrubach, nie wiem jak to założyli, od środka albo łeb śruby albo nakrętka, z drubiej skontrowane(podkładka + nakrętka), jak sie troche poluzowało to dociągnołem nakretke i po sprawie. A z tymi opaskami to jest pomyslane, jak przy zaworach dłubałem to o te śruby można rece pokaleczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarze, to oryginalnie jest na srubach.

 

problem blahy, aczkolwiek bez specjalnego narzedzia - nie do przeskoczenia. jest taki specjalny przyrzad - na gwintowany trzpien (w tym przypadku domyslam sie, ze chodzi o M6) zaklada sie specjalny nit z gwintem. nastepnie w slepy otwor, scisnac i mamy juz gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...