Skocz do zawartości

Problem z światłem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przednimi światłami w Honda XR 125. Jak włączam długie światła i trochę czasu na nich pojeżdzę to kiedy zmieniam na krutkie to światła wogule się wyłączają albo przygasają. Mój kolega mówił że to może być przez niedobre bezpieczniki, ale ja nie mam pojęcia co to może być bo na elektryce to się za bardzo nie znam.

 

Czekam na wasze opinie :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przednimi światłami w Honda XR 125. Jak włączam długie światła i trochę czasu na nich pojeżdzę to kiedy zmieniam na krutkie to światła wogule się wyłączają albo przygasają. Mój kolega mówił że to może być przez niedobre bezpieczniki, ale ja nie mam pojęcia co to może być bo na elektryce to się za bardzo nie znam.

 

Czekam na wasze opinie :D

Witaj,

jak dla mnie to tez stawiam na przekaznik, ale skoro sytuacja mam miejsce po jezdzie na dlugich to byc moze problem lezy gdzie indziej: brak ladowania z alternatora( pradnicy). Bo moze jest tak , ze ciagniesz wszystki z aku, ktory nie jest ladowany i go po prostu rozladowujesz. Wez miernik i sprawdz napiecie na aku i prad ladowania jesli jest roznica to masz odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aku zostaw w spokoju, bo skoro długie świecą to tym bardziej krótkie o miejszym poborze powinny świecić. WIna leży albo w zaśniedziałym przekaźniku albo zaśniedziałych stykach,gdzie siedzą bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina może być w przełączniku świateł z długich na krótkie. Rozkręć przełącznik przeczyść wszystkie styki, może pomoże.

:banghead:

 

Moim zdaniem aku zostaw w spokoju, bo skoro długie świecą to tym bardziej krótkie o miejszym poborze powinny świecić. WIna leży albo w zaśniedziałym przekaźniku albo zaśniedziałych stykach,gdzie siedzą bezpieczniki

:banghead:

 

Ewentualnie jakis brak kontaktu na przewodach (luzne zaciski itp...)

Alternator, regulator i aku zostaw na poczatek w spokoju :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...