Skocz do zawartości

Ręczna zmiana kąta zapłonu


Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Założyłem to rosyjskie ustrojstwo "trzy w jednym". Przełącznik swiateł, sygnał i zmiana kąta. Do tej pory miałem pozakładane jakieś wynalazki. Zmiana kąta -to

fragment rowerowej przerzutki. Jakoś to działało.

Ale po zmianie pojawił się mój problem:

w tej chwili mam tak iż w normalnej pozycji kąt jest maksymalnie "przyspieszony" aby go zmienić czyli opóźnić przesuwam "gajgę" do siebie.Jeżeli ja puszczę to sprężyna w aparcie

ciągnie ją w pierwotne położenie.Tak więc aby utrzymać kąt muszę ją cały czas trzymać . Czy tak powinno być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mi wogole nie dziala, mam troche rozklekotany przerywacz i jak porusze ta wajcha to odrazu gasnie sprzet. pozatym zaplon mam ustawiony wyprzedzenie na maxa, w kazdym innym polozeniu jakos dziwnie silnik pracuje. jakby tu zrobic automatyczne wyprzedzenie zaplonu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie metody:

1.Prostsza-kupujesz wałek rozrządu od Kaśki przeznaczony do współpracy z odśrodkowym regulatorem przyspieszenia zapłonu. Ostatnie Kaśki miały cos takiego.

2.Przerabiasz wałek rozrządu na wzór uralowskiego - w skrócie: wiercisz dziurkę, wstawiasz kołek, szlifujesz i tak przedłużony przerabiasz pod aparat zapłonowy Urala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Można przerobić.Ale,w dolniaku bajer polega na umiejętnej synchronizacji przyszpieszenia zapłonu i ustawienia przepustnicy.Czuć to w czasie jazdy.Na manetce masz napisy po rosyjsku do siebie póżny od siebie wczesny.Sprężyna przy aparacie zapłonowym wspomaga prace ustrojstwa.(Dlatego że jest to linka, przy cięgle sztywnym była by zbyteczna.)W Twoim przypadku wystarczy dokręcić śrubę dżwigni żeby nie odbijała tylko stała tak jak ustawisz.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...