Skocz do zawartości

Posiadacze Drag Starów łączcie się


Unek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanko techniczne, bo znajony lekko mnie wystraszył... Czy w okręgłej maskownicy z prawej strony silnika powinien być jakiś filterek? Ja mam tam PUSTO! Pomórzcie, bo nie chciałbym Ślicznotce zobic krzywdy... :bigrazz:

 

Witam. A ile srubek odkreciles zeby "tam" dotrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w okręgłej maskownicy z prawej strony silnika powinien być jakiś filterek?

 

Nie jakis, ale dokladnie filtr oleju :bigrazz:

Jesli masz tam PUSTO, znaczy sie ze kupiles moto od jakiegos handlarza, lub jkais "mechanik" zapomnial zalozyc co juz w ogole zakrawa o pomste do nieba ;)

Teraz tylko pytanie jak dlugo bez filtra jezdzisz/les....

Aha ........ sprawdz w takim wypadku czy masz w ogole ........ olej w silniku :biggrin:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to tylko ozdupka;) Dopiero pod tym dekielkiem są śruby mocujące dekiel od filtra oleju. No chyba, że chodzi Ci o ten pod bakiem - tam powinien być filtr powietrza.

 

 

Mam małe pytanko techniczne, bo znajony lekko mnie wystraszył... Czy w okręgłej maskownicy z prawej strony silnika powinien być jakiś filterek? Ja mam tam PUSTO! Pomórzcie, bo nie chciałbym Ślicznotce zobic krzywdy... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to tylko ozdupka;) Dopiero pod tym dekielkiem są śruby mocujące dekiel od filtra oleju. No chyba, że chodzi Ci o ten pod bakiem - tam powinien być filtr powietrza.

 

 

Masz rację ja też myślę, że chodzi jednak o filtr powietrza, nie oleju.

Merlin

Edytowane przez Merlin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze jednak, gdyz kolega pisze o maskownicy z prawej strony silnika a nie o deklu nad silnikeim pomiedzy cylindrami ;)

Chyba ze chodzilo mu jednak o filtr powietrza .... ;)

Zobaczymy az sam sie wypowie i nam wyjasni.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich DRAG-STAROWICZÓW. Od jakiegoś czasu obserwuję to forum.W marcu kupiłem drag strarke 650 classic. Mam problem z jazdą na light-barach. Po przejechaniu ok. 20 km zaczyna brakować prądu i muszę wyłączyć lampy, a niedaj boże wyłączyć moto, bez ładowania aku się nie obejdzie. Alternator (prądnica) podaje 14,09V czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze jednak, gdyz kolega pisze o maskownicy z prawej strony silnika a nie o deklu nad silnikeim pomiedzy cylindrami :icon_exclaim:

Chyba ze chodzilo mu jednak o filtr powietrza .... :clap:

Zobaczymy az sam sie wypowie i nam wyjasni.

 

...dokładnie,filterek oleju znalazłem i wymieniłem... Szukam czegoś w ozdóbce okragłej, nad filtrem oleju... Jak już zdążyłem przeczytać, to chyba jest atrapa... Pod zbiornikiem odkryłem już jakieś filterki, to chyba już wszystkie niespodzianki, mam nadzieję... A dla wyjaśnienia - szukałem filtra powietrza...

Edytowane przez 1Meteor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję detkę na tył do draga. 170/80/15, wentyl pionowy.

Ktoś wie gdzie i za ile to kupic w Poznaniu ?

 

Czesc,

 

Zosia jesli jeszcze nie masz tej detki to sprobuj w netcarze. Maja mnostwo opon motocyklowych to i detki sie znajda. Na zamowienie na pewno dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś w ozdóbce okragłej, nad filtrem oleju... Jak już zdążyłem przeczytać, to chyba jest atrapa...

 

To nie jest atrapa !!!

Jak odkrecisz trzy sruby z duzego dekla pomiedzy cylindarmi, to powinienes dostac sie do fitra powietrza !!!

Jak go nie masz to czym predzej zanabywaj np. na Allegro i zakladaj

Pod zbiornikiem paliwa nie ma zadnych filtrow, jedynie plastikowe ustrojstwo oslaniajace gazniki. Powietrze do gaznikow dostaje sie wlasnie przez wlot w tym duzym deklu gdzie powinienes miec filtr powietrza. Motocykl bedzie Ci jezdzil, ale zassysane powietrze nie bedzie filtrowane, ot co.

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich DRAG-STAROWICZÓW. Od jakiegoś czasu obserwuję to forum.W marcu kupiłem drag strarke 650 classic. Mam problem z jazdą na light-barach. Po przejechaniu ok. 20 km zaczyna brakować prądu i muszę wyłączyć lampy, a niedaj boże wyłączyć moto, bez ładowania aku się nie obejdzie. Alternator (prądnica) podaje 14,09V czy to normalne?

Też to przerabiałem - prąd ładowania jest jak najbardziej OK, czyli alternator jest raczej w porządku. Być może akumulator jest juz zajeżdżony i nie trzyma napięcia. U kumpla było b podobnie, zmierzyliśmy wszystkie możliwe prądy i napiecia w motorze i pomogła dopiero wymian akumulatora. bardzo ważne też jest podłączenie klem i szczególnie przewodu masowego - drobny błąd i z ładowania nici.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powracam do tematu sławnego już klepania metalicznego DS 1100 w okolicach zaworów.

Wiem że wielu z was ma ten sam problem.Czytałem żeby się nie przejmować tylko jezdzić.

Ale...Nurtuje mnie ta sytuacja.Zawory ustawione ok a stuka.Próbowałem się więc dowiedzieć czegoś w serwisach Yamachy.Teksty mechaników"no wie pan trzeba by motor zostawić ,rozebrać i zobaczyć"

Czyli nic konkretnego.Ciekaw jestem czy nie wiedzą czy nie chcą mówić na temat tej dolegliwości.?

Może są jakieś nowe ślady w sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powracam do tematu sławnego już klepania metalicznego DS 1100 w okolicach zaworów.

Wiem że wielu z was ma ten sam problem.Czytałem żeby się nie przejmować tylko jezdzić.

Ale...Nurtuje mnie ta sytuacja.Zawory ustawione ok a stuka.Próbowałem się więc dowiedzieć czegoś w serwisach Yamachy.Teksty mechaników"no wie pan trzeba by motor zostawić ,rozebrać i zobaczyć"

Czyli nic konkretnego.Ciekaw jestem czy nie wiedzą czy nie chcą mówić na temat tej dolegliwości.?

Może są jakieś nowe ślady w sprawie?

 

Też tak mam i jeżdżę, inne znane mi DSy też tak mają, a najlepsze lekarstwo to puste wydechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...