Skocz do zawartości

Honda CB 500 - obsługa okresowa (olej, świece, co jeszcze?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W zeszłym tygodniu kupiłem Hondę CB 500 z 96 roku. To mój pierwszy motocykl i nie mam pojęcia co ile kilometrów co trzeba przy nim robić. Jaki olej, jakie świece, co trzeba sprawdzić, uzupełnić?

Najprościej byłoby sprawdzić w instrukcji obsługi, ale niestety nie mam takiej. Może ktoś może mi pomóc lub podesłać instrukcję na priv?

A swoją drogą ta maszyna jest naprawde wspaniała ;)

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

W zeszłym tygodniu kupiłem Hondę CB 500 z 96 roku. To mój pierwszy motocykl i nie mam pojęcia co ile kilometrów co trzeba przy nim robić. Jaki olej, jakie świece, co trzeba sprawdzić, uzupełnić?

Najprościej byłoby sprawdzić w instrukcji obsługi, ale niestety nie mam takiej. Może ktoś może mi pomóc lub podesłać instrukcję na priv?

A swoją drogą ta maszyna jest naprawde wspaniała :biggrin:

Z góry dzięki

 

 

Jeżeli nic się nie dzieje z moto to lepiej nie grzebać tam niepotrzebnie. Napewno do podstawowych spraw należy wymiana oleju, płyn chłodzący w lato może być jaki by nie był, gorzej na zime, bo lepiej by było żeby nie zamarzł.Jeżeli nadal będziesz miał za duży przypływ gotówki to proponuje wymienić świece i jedną ze starych zostaw sobie na zapas.Okresowo oczywiście proponuje smarować łańcuch smarem grafitowym a areozolu i przedmuchać filterek powietrza.Pozatym sprawdzić by wypadało ciśnienie powietrza w ogumieniu i skontrolować poziom płynów hamulcowych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy czy chcesz robic wg ksiazki czy wg siebie (czesciej) podam Ci dane producenta:

olej co 6 tyś km

świece 24 tys

zawory 24 tys

gaźniki co 12 albo 24 nie pamietam

płyn chłodzacy co 2 lata

 

ale wiekszosc rzeczy ma inspekcje w połowie przebiegu

 

jak bys miał jakies pytaina o cb500 to wal :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje motorek naprawdę przyjemny ....i zadowolenia daje mi co dzień .....więcej niż niektóre rzeczy na tym świecie ... :D

Edytowane przez Maxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...