Skocz do zawartości

JinCheng Kinght 100


ZammeR_Poz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile ja się męczyłem z odblokowaniem mojej CB50... ciągle się męczę, ale już nie bardzo jest co zrobić.

CB50 jest blokowana w czterech (!) punktach:

- zapłon, regulator odśrodkowy opóźnia punkt ze wzrostem obrotów

- wydech, jakaś zwężka w kolanku (poprzedni wyciągnął)

- gaźnik, mniejszy niż w motorynce (powinien być chyba 16mm)

- rozrząd, podobno (się nieznam :flesje:) ma stracznie krótkie czasy w wersji niemieckiej, niestety do odblokowanej nie mam danych.

 

Posprawdzaj te miejsca u siebie, może coś pomoże. W swojej mam załatwione pierwsze dwa, gaźnik i wałek to już grubsza (droższa) robota, a nie opłaca się już mi inwestować w takie przeróbki. Najbardziej boli mnie gaźnik, bo w przeciwieństwie do rometa, który chodzi pięknie na każdym, ten silniczek zaczyna się przegrzewać, dusić, dławić, szarpać i inne podobne atrakcje - jest bardzo wrażliwy na skład mieszanki (ruszenie o pół obrotu śrubą w oryginalnym potrafi zbić vmax o kilka km/h).

CB50 powinna mieć 6,5hp przy 10500rpm czyli latać jak WSK 125. Chwilowo typowo 60-65km/h, ale z górki udało się przekroczyć 80km/h :flesje:

 

Masz pewne ułatwienie, ponieważ "poziome" silniki są dużo bardziej popularne niż "pionowe". Pierwsze często siedzą w różniastych chinczykach do tej pory i widziałem w necie sporo akcesoriów do nich, drugie chyba tylko w CB, CY i XL (50, 80, 100cc) i jest do nich znacznie mniej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...