Skocz do zawartości

Jaki skuter o pojemności 100 - 125ccm???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znajomy chce kupić skuter z tego zakresu pojemności. Ma to być nowa maszyna w cenie do 15.000zł. Przeznaczona głównie do ruchu miejskiego, nie ma to być żaden model "racingowy" tylko coś eleganckiego, dobrze chroniącego przed wiatrem, z wygodną kanapą. Spalanie się nie liczy :) .

 

Co moglibyście polecić i ile to coś kosztuje. Wiem, że Yamahę Majesty 125 można mieć za 14.500 zł

 

pozdr

 

P.S. umieściłem już takiego posta w "Skuterach", ale stwierdziłem że tutaj lepiej pasuje no i większa "oglądalność" :wink:. Sorki moderatorzy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku jezdzilem na wczasach tydzien na Aeroxie 100 ccm (Yamaha), jedyne ograniczenie to takie zeby nie miec wiecej jak 180 cm bo sie kolana nie mieszcza , poza tym w miescie idealny = wielkosc 50ccm a osiagi o niebo wyzsze, no i cena, kilkaset pln drozszy od 50 a jedyna roznica to to ze jest chlodzony powietrzem.

Chyba jedyny markowy skuter o tej pojemnosci ponizej 10tys. (tylko trzeba specjalnie zamawiac bo oficjalnie nie ma w ofercie).

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po piecdziesiotce to lepiej nie w ogole nie jezdzic po prawko zabieraja :-)

a tak powaznie... ja tez nie mam 18 lat i chyba nie wygladalem smiesznie na aeroxie (chociaz kto wie) bardziej zasugerowalem sie ta jazda w miescie a tam cos o mikrych wymiarach sprawdza sie duzo lepiej.

A moze cos co bylo prezentowane w SM kilka miesiecy temu - Daelim 125 wygladal b. powaznie ;-) , w tescie wypadl niezle a i cene mial Ok (cos kolo 9000 tys)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ario! Zadzwoń do salonu Scooterland w Warszawie nr 0-22 814 21 45 (ul.Modlińska) i poproś Krzysztofa Grulę.To jest szef tej firmy i mój dobry znajomy. Możesz oczywiście powołać sie na mnie (Grzegorz Jóźwiak) Popros jego o radę.W końcu handluja skuterami :) Możesz przedtem zobaczyć ich pod adresem www.scooterland.com.pl

Pozdrawiam Grzesiek

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ario! Zadzwoń do salonu Scooterland w Warszawie nr 0-22 814 21 45 (ul.Modlińska) i poproś Krzysztofa Grulę.To jest szef tej firmy i mój dobry znajomy. Możesz oczywiście powołać sie na mnie (Grzegorz Jóźwiak) Popros jego o radę.W końcu handluja skuterami :wink: Możesz przedtem zobaczyć ich pod adresem www.scooterland.com.pl

Pozdrawiam Grzesiek

 

Dzięki może coś poradzą :) ale pytanie ciągle aktualne, czekam na sugestie...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyka to nowa Vespa GT200 (wygląda podobnie do ET2 zmiksowana z PX - nostalgiczna linia, mniam, mniam) za 15 500

z Yamahy to Majesty 125 za prawie 15 000 - lub Maxter 125 z wyglądu sportowy za tyle samo.

Albo nowe Piaggio Beverly 200 za 15 500 - ciekawy skuter ale nieduży - raczej miejski.

Z kanapowców Piaggio X9 z silnikiem 180 - tyle, że droższy bo 17 500 ale ma dużo bajerów.

Peugeot Elseo 125 za 14 000 mi się osobiście nie podoba.

Z firm uznanych pozostało jeszcze Suzuki i ich mały Burgman za 16 500 (z wyglądu jak 400 -tka i raczej komentować wiele nie trzeba - nazwa mówi za siebie) lub zgrabny i lekki z sylwetki Epicuro 125 - choć nie wiem czy jest jeszcze w ofercie.

 

Jest w czym wybierać, do tego dochodzą inne miej uznane firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi, hi

sorki ale nie przyłożyłem się i nie zauważyłem, że w temacie podałeś 100-125 cm3.

nie wiem dlaczego bo wybór w tej klasie pojemności raczej marny.

chyba poważna wiekiem osoba ma prawo jazdy A1 ???

Tak dokładnie to ciężko coś polecić. Większość skuterów o których piszę powyżej widziałem na targach i w salonach - i różnią się względem siebie baaardzo mocno.

niby skuter jest skuter - ale to jak z motocyklami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz o elegancji i masz na myśli skuter plus osobę dojrzałą to jedynie Vespa. Przypomnij Panu, który chce to kupić, przełom lat 50/ 60 ( no trochę za młody ) ale Cybulski, Polański, lata 60. Vespa robi skuterki designem nawiązujące do tamtych lat. Na Vespie ET możesz mykać w smokingu, jak i w weekendowym stroju. Nie polecaj ET 2 50 cm, to urocza ale zabawka i źle wykończona. Jeśli już to ET 4 125 albo GT 200.

Vespiarz ;-). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to mam już typ jeżeli chodzi o modele "klasycznej linii" a co polecilibyście z "nowszych kształtów" (przypominam, że ma to być skuter elegancki i "prestiżowy" <-dziwnie to brzmi ale każdy wie o co mniej więcej chodzi :):wink::D:D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...