Skocz do zawartości

Warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Znam MotoCross-a z tego co czytałem w jego postach. Najpierw chciał coś spokojnego, czym mógł by dojechać tu czy tam(do pracy). Teraz marzy mu się coś innego, ale chyba nie dokońca zdaje sobie sprawę z tego w co się może wpakować kupując takiego exc-ka. Wcześniej chciał moto do jazdy po szosie, i w terenie. Teraz pisze że będzie jeździł tylko godzinkę co pewien czas. Jakoś w to nie wieże, a wkopać się łatwo. Oczywiście jeżeli chcesz tego exc-ka, i go kupisz to tylko gratulować. Ale przemyśl ten zakup dokładnie. Przeczytaj temat „utrzymanie full crossa” (bo to właściwie będzie dotyczyć także Ciebie gdy zafundujesz sobie exc-ka, i przemyśl czy na 100% chcesz taki motor. Każdego kusi wielka moc, mała waga, i rajdowe zawieszenie. Mało jednak kto, myśli o tym co będzie gdy… A może się dziać, oj może- uwierz. Nawet nie obejrzysz się kiedy z Twojego portfela zniknie pensja. Skoro piszesz „Mniej więcej znam chakaterystyke pracy obu tych motocykli” to można uznać że plotę nikomu niepotrzebne głupoty. Ale jesteś Borowiakiem, kiedyśmy zamienili słów kilka, i nie chcę żebyś za ciężko wypracowane pieniądze kupił coś z czego nie będziesz w 100% szczęśliwy. Motor ma być dla Ciebie, a nie Ty dla motoru, jak może być w przypadku wyczyna. Zrobisz co będziesz chciał. A moje rozważania są tu być może zbędne. Ale jeżeli choć trochę Ci pomogłem w wyborze, to baaaardzo się cieszę :D Pozdrawiam – Leśnik z Boru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz Dr ze wiesz ze jest przy nim duzo roboty czy wyczytales to z postow i wyrazasz taka opinie o Dr.

Najlepiej nie opowiadaj takich pie**ol ze duzo roboty przy nim jest.

 

Czasami moze i ten lancuszek jest do wymiany ale bez przesady to nie 2T.

 

Dobrze zrobiona DR , i zapominasz o silniku, tylko regulujesz zawory i zmieniasz filtr z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXC a DR .. hmm .. Dwa różne motocykle.. Jeżeli chcesz pojechać czasami na tor się wyszaleć to polecam EXC (a zapewniam,że zachce Ci się toru) ! Nie mówie ,że na DR'ce nie można polecieć na tor,ale nie będzie to taka jazda jak na EXC..Decyzja należy do Ciebie.. Musisz jasno postawic czego oczekujesz od moto i dokonać wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za liczne odpowiedzi.

Z tego co wiem i widziałem, ten KTM jeździł już po torze i bdb się sprawował.

Wiem już, że go nie wezme, ale tylko dlatego, że nie wyrobie się finansowo - obliczyłem dochody i rozchody i ledwo powiąże koniec z końcem przy obecnej jego cenie 6800, a gdzie tu rejestracja, paliwo, jakiś kask.... no nie da rady...trudno.

W odpowiedzi na post Leśnika - szczerze mówiąc ja już nie wiem co bym chciał - kasa jest, spienięże Simsona, i bedzie razem ok 5500 ( zostawiam pare stów na rejestracje, paliwo, kask itp.) cena zbliżona i...... ofert jest wiele, odrzucam odrazu jakieś ciężkie sprzęty enduro, bo nie o to raczej mi chodzi, i rocznik powinien być raczej > 95, dlatego nie chetnie jestem za DR`ka, ale że stoi blisko to nie zaszkodzi obejrzeć, i co najważniejsze powinien miec HoMoloGacJe !! I rozglądam się, czas leci, a sezon już dawno się zaczął...

Także nie wiem, w poniedziałek zdam relacje jeśli uda mi się je obejrzeć.

Pozdro MoToManiacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Do naszych okolic ściągnęli teraz policjantów z niewiadomo skąd, i aż strach jeździć bo jeżdżą wszędzie, a podobno się nie szczypią, tylko jak nie masz prawka to mandat i blokada na zrobienie jakiegokolwiek prawa jazdy! (Ciebie to nie dotyczy, ale obrazuje to jakie mają podejście). Więc moto sprawne, i zarejestrowane to podstawa. Wiem jak to jest. Też nie chciał bym czegoś ciężkiego i wielkiego w teren bo to się nie nadaje. Ale 4 suw to caaałkiem inna bajka. Przykład skrajny ale co tam. Jeżdżę WSK-ą po lasach i polach (97kg wagi) i przesiadłem się na pewien czas na Junaka (4t i 160pare kilo chyba). I powiem szczerze, że pomimo wagi i gabarytów Junaka jeździło mi się lepiej niż WSK-ą którą trzeba strasznie piłować. Sam mam chrapkę na DR-ke 350, tylko że kasy nie mam i oczywiście nici z tego. Ale ja widzę tu same zalety. Silniczek 4t, czyli piękna dynamika i całkiem inna jazda, oszczędny, mało awaryjny, waga nie taka straszna, zawieszenie całkiem niezłe (do jazdy po lesie na 100% starczy a i poskakać można, tylko powiedz gdzie?). No koszta są, ale jak tylko możesz- bierz 4t. Zawsze masz tą świadomość że możesz takim motorkiem i po mieście pojeździć, i gdzieś dalej się wybrać a nie tylko teren. A do lasu przecież nadaje się świetnie. I w razie kupna nie patrz tak bardzo na rocznik i przebieg (często zaniżony), tylko na faktyczny stan silnika. No i na logikę patrząc. Po co Ci np. cross w super stanie skoro i tak będziesz musiał w niego wkładać pieniądze i dłubać ciągle przy nim? Lepiej kupić motor wytrzymały, może trochę starszy, który nie będzie w takim super stanie, ale za to nie trzeba będzie pomimo wieku wkładać w niego tylu pieniędzy, i będzie mało obsługowy. Dobrze się zastanów bo pieniądze łatwo do kieszeni nie przychodzą :D Pozdrawiam.

 

P.S. Znasz może choć trochę strony, Lubiewo – Trutnowo – Błądzim, ewentualnie Bysław?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leśnik dobrze mówisz, jutro jade o ile jeszcze nikt jej nie kupi, obejrzeć .

 

 

 

 

 

PS. [ Mieszkam w Tucholi i okolice ( mogę powiedzieć po oddziałach :D ) pod Cekcyn i wokół znam bdb.

Ostatnio przeniesiono mnie chyba w nagrodę ;), do L-ctwa Skrajna ] - obóz pracy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty jesteś Leśniczym?! No to by było super że tak powiem. Jeżeli już tak się orientujesz to ja mam sporą rodzinke w Trutnowie, i bywam tam baaaaardzo często. Np. pewnie calutkie wakacje :D Możesz kiedyś wpaść, to spobie pojeździmy. Darz Bór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waży napewno grubo ponad setke, a cena jak hmmm, musi być adekwatna do rocznika, szkoda, że nie napisał przebiegu - skoro poprzedni właściciel jeździł po Saharze, to musi mięc tych kilometrów ładnie napukane,

( nie wierz w cuda jesli napisze 35-40 tys :)

 

PS. podjedź i obejrzyj, to 'narazie' nic nie kosztuje :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...