Skocz do zawartości

Na Krym


dnieprw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim ! Mamy zamiar pojechac z kolega na Krym. Na razie jedzie kumpel z zona i jeszcze jednym kolega UAZ-em i ja Dnieprem solo , nie wiem jeszcze czy sam , czy z plecaczkiem. Wyjazd 26 czerwca, powrot 9 lipca. Terminy raczej sie duzo nie zmienia , ew. 1-2 dni. Ze wzgledu na pojazdy przewidujemy predkosci ok.70-80 km/godz. Cala trasa moze liczyc 3000-3500 km. razem z kreceniem sie po Krymie. Na dojazd i powrot plany przewiduja po dwa dni. Chyba ze nie damy rady , albo trzeba bedzie robic sprzety. Reszta zwiedzanie i lezenie na plazy. Moze jeszcze wyjscie w gory, jak nam sie bedzie chcialo. Zobaczymy na miejscu. Koszt orientacyjnie ok. 300$ na Dniepra i jedna osobe. Spanie w namiocie na dziko albo na tanich polach namiotowych.Kalkulacja wyglada tak: bezyna 2-2,20 zl/l , utrzymanie jednej osoby (jedzenie,picie :clap: ) ok.10$ na dzien. Te dane sa dosc wiarygodne , bo kolega z UAZ-a byl tam w zeszlym roku i wie co , gdzie , kiedy i za ile. Jak by ktos byl chetny to zapraszamy. Ze wzgledu na predkosci i duuuuzy zapas narzedzi :clap: w samochodzie propozycja raczej dla weteranow , a zwlaszcza ruskow. Ale jezeli innym taki wyjazd odpowiada to zapraszamy. Zawsze w "kupie" ciekawiej i taniej , np. mozna wytargowac nizsza cene za noclegi. Acha i raczej nie unikamy bocznych drog. Moze nie bedzie off-roadu , ale jak bedzie trzeba...Na gorsze drogi (albo ich brak) tez trzeba byc przygotowanym.Zwlaszcza na wschodzie. Pozdrawiam i czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez juz zalatwilismy urlopy i nie bardzo da sie przelazyc. a poza tym gdzies od polowy lipca zaczyna sie na Krymie pelnia sezonu uropowego i oczywiscie pelno ludzi, a ceny ida w gore jak rakieta Sojuz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wasz wyjazd i terminy dalej aktualny?

Ja tez mam strasznego smaka na Krym, szczegolnie z kims kto zna cyrylice (nie kumam drogowskazow ;-) )

Ja mam XT600 i odpowiadaj mi kazde predkosci, nawet 45kmh, wiec chetnie bym sie zalapal z wami. W jakiej cenie jest teraz benzyna na Ukrainie?

No i czy da rade przezucic jakies graty do uaza na trasie?

jakby co, to dajcie maila albo przez gg: 4410022

Pozdro

Strzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim ! Mamy zamiar pojechac z kolega na Krym. Na razie jedzie kumpel z zona i jeszcze jednym kolega UAZ-em i ja Dnieprem solo , nie wiem jeszcze czy sam , czy z plecaczkiem. Wyjazd 26 czerwca, powrot 9 lipca. Terminy raczej sie duzo nie zmienia , ew. 1-2 dni. Ze wzgledu na pojazdy przewidujemy predkosci ok.70-80 km/godz. Cala trasa moze liczyc 3000-3500 km. razem z kreceniem sie po Krymie. Na dojazd i powrot plany przewiduja po dwa dni. Chyba ze nie damy rady , albo trzeba bedzie robic sprzety. Reszta zwiedzanie i lezenie na plazy. Moze jeszcze wyjscie w gory, jak nam sie bedzie chcialo. Zobaczymy na miejscu. Koszt orientacyjnie ok. 300$ na Dniepra i jedna osobe. Spanie w namiocie na dziko albo na tanich polach namiotowych.Kalkulacja wyglada tak: bezyna 2-2,20 zl/l , utrzymanie jednej osoby (jedzenie,picie :icon_mrgreen: ) ok.10$ na dzien. Te dane sa dosc wiarygodne , bo kolega z UAZ-a byl tam w zeszlym roku i wie co , gdzie , kiedy i za ile. Jak by ktos byl chetny to zapraszamy. Ze wzgledu na predkosci i duuuuzy zapas narzedzi ;) w samochodzie propozycja raczej dla weteranow , a zwlaszcza ruskow. Ale jezeli innym taki wyjazd odpowiada to zapraszamy. Zawsze w "kupie" ciekawiej i taniej , np. mozna wytargowac nizsza cene za noclegi. Acha i raczej nie unikamy bocznych drog. Moze nie bedzie off-roadu , ale jak bedzie trzeba...Na gorsze drogi (albo ich brak) tez trzeba byc przygotowanym.Zwlaszcza na wschodzie. Pozdrawiam i czekam na odzew.

 

 

Co do spanie na dziko i na polach namiotowych to na krymie mogą być pewne kłopoty bo krym jest skalisty i mało zalesiony wiec ciężko coś znaleźć (przynajmniej jeśli się chce spać coś koło miast, wiosek), ja mogę polecić jedno miejsce na dziko koło Auszy i jedno niedaleko Jałty, pole namiotowe. Szkoda, że nie mogę z Wami jechać, bo Krym to naprawdę suuuuper sprawa :icon_twisted:

Pozdrawiam i powodzenia :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ciesze sie ze ktos sie odezwal, bo juz myslalem ze sami pojedziemy. Wyjazd oczywiscie nadal aktualny.Nic sie nie zmienilo. Czesc bagazy oczywiscie Uaz zabierze, ma sie rozumiec w rozsadnych ilosciach. Ja tez mam nadzieje dac jakis namiot.Po to wlasnie jedziemy w mieszanym skladzie.Samochod bagaze, a motory rozpoznanie. :icon_twisted: Cena bezyny ok.2-2.40 zl.Zalezy ile oktan od.72 do 95. No i im dalej od granicy tym taniej. Tu blisko przemytnicy bezyny jednak podbijaja ceny. Na Krymie , fakt ciezko wbic sledzia, trzeba miec namiot ktory stoi bez sledzi (niektore iglo tak maja), albo wiazac linki do kamieni.Nie zapomniec klapek, szortow i ciemnych okularow ! Acha, i jakas dobra karimate czy materac, bo twardo spac na kamieniach. Jak cos to pisz [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

No to ja się wstepnie pisze na ten wypad, nie wiem czy sam czy z kims z tylu, w kazdym razie jeden motor. Nie chce jeszcze do konca przesądzać sprawy bo nie wiem czy mi jakiś egzamin nie wyskoczy, ale mysle ze nie.

Ja mieszkam kolo wawy wiec pewnie pojade do was i od was ruszymy.

Fajnie by bylo gdyby sie podłączył ktoś jeszcze. Bo koszt wyjazdu powinien być niski w porównaniu do wyjazdów na południe i zachód.

Wbijanie sledzi w skalki to problem przejsciowy ;-) zastanowie sie nad tym jak bede na miejscu ;-)

Dobra, szczegóły wyślę już na mejla. Pozdro.

Strzeń ([email protected])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze sie wybierasz z nami. Pewnie ze ktos by sie jeszcze przydal. Koszt tak jak pisalem- powinien sie zamknac w ok. 1 000 zl + jakas rezerwa. Mysle ze najlepiej bedzie jak przyjedziesz dzien wczesniej, przespisz sie u mnie i potem pojedziemy juz razem. Ale to do obgadania potem. Na razie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hejka wszyscy czytacze ;-) Ekipa fachowców organizatorów wspomnianego powyżej wyjazdu postanowiła przełożyć wyjazd z przyczyn obiektywnych na początek sierpnia. Pozostałe założenia wypadu na Krym sa zdaje się niezmienione, więc 14 dni, niekoniecznie głowne trasy, mała prędkość przelotowa i troche terenu, skład Uaz, Dniepr i XT600, i ponad 3tys km, nocleg w namiotach itd. Moze zatem ktos sie jeszcze dopisze?

Po szersze informacje zapraszamy na maila, ukraina czeka ;-)

Pozdro

Strzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...