Skocz do zawartości

Okleiny na crossa Scany !


Rekomendowane odpowiedzi

czy moze ktos napisac krok po kroku jak zrobić taka okleine samodzielnie

jakich materiaów uzyc

jakich programow

jakich drukarek itd

 

bo ja jestem zielony w tych sprawach

 

Jak jesteś zielony w PhotoShop'ie to już jesteś skazany na porażke bo ten program to podstawowe narzędzie. :icon_mrgreen:

 

Step 1:

 

Dorwać skan lub zrobić fotke projektownego elementu motocykla.

 

Step 2:

 

Wyszukać odpowiednie grafiki , loga itp. elementy które chce się użyć na okleinie.

 

Step 3:

 

Wrzucamy fotke projektowanego elementu do PHS i składamy to wszystko w całość do tąd aż bedziemy usatysfakcjonowani z efektu końcowego.

 

Step 4:

 

Zanosimy projekt do drukarni lub biura reklamy i prosimy o wydrukowanie tego sitodrukiem (solvent) na foli tak jak to przewaznie sie robi z reklamami i naklejkami na samochody. ( Należy pamiętać aby podać wymiary dokładne )

 

Potem to juz tylko wyciąć odpowiednio , dopasować i nakleić.

Można pomyśleć o jakiejś warstwie ochronnej.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem to juz tylko wyciąć odpowiednio , dopasować i nakleić.

Można pomyśleć o jakiejś warstwie ochronnej.

Są w sprzedaży folie ochronne mniej więcej grubości normalnej okleiny na motocykl, wycięte i dopasowane do kształtu plastików, z tym że ich koszt przekracza koszt takiej okleiny domowej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w sprzedaży folie ochronne mniej więcej grubości normalnej okleiny na motocykl, wycięte i dopasowane do kształtu plastików, z tym że ich koszt przekracza koszt takiej okleiny domowej roboty.

A mi się obiło o uszy,ze są takież okleiny ochronne sprzedawane w akruszach i wówczas sam sobie dopasowywujesz:)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja mam na swojej CRM robioną okleinę w "profesjonalnym" zakładzie poligraficznym! Z jednej strony zrobione jest ok aczkolwiek wzór odbiega od oryginału, a z drugiej strony patałachy zrobiły lustrzane odbicie i w ogóle nie wiadomo co tam jest napisane.

Jak chcesz to mogę ci przesłać foto mojego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie robiłem tylko poprzedni właściciel motocykla. Poszedł do zakładu poligraficznego ze zdjęciem oryginalnie obklejonej CRM'y i zażyczył sobie taką samą okleinie na swoim moto. Tylko szkoda że zaniósł zdjęcie z jednego profilu, bo z drugiej strony zrobili mu lustrzane odbicie!

Za taką przyjemność zapłacił 50 PLN. Czy to dużo to ocenicie po zobaczeniu zdjęć. Oprócz naklejek na zbiorniku, zrobili mu również w miejscu pola startowego jakieś bazgroły, ale od razu po kupnie motocykla je zdarłem. :biggrin:

 

Jutro zrobię dokładne foto i wrzucę!

 

A oto i zdjęcie mojej CRM z prawej strony: http://img186.imageshack.us/img186/9784/zbiornikpex0.jpg

i z lewej :) http://img185.imageshack.us/img185/2130/zbiornikliz4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada dosc ciekawie i cena 50 zl jest chyba bardzo dobra . lecz z drugiej strony to sam moglbym cos takiego wyciac z 3 folii , ale nie lubie sie bawic jak kupie nowe moto i bedzie potrzebna okleina to zrobie tak jak ten poprzedni wlasciciel

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie widze ze chyba bede mogl wam pomodz jesili chcecie jakie kolwiek wlepy nalepki okleiny co kolwiek drukowanego w dowolnej ilosci piszcie moj starszy ma drukarnie i mamy sprzet papier mozna sprowadzic wszystko sie da zrobic i moge was przekonac ze to beda smieszne ceny macie wzor macie projekt piszcie a zobaczymy pozdro Ninja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...