Skocz do zawartości

Rejestracja moto rok po kupieniu !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

( pytanie zadaje znajomy )

 

Mam maly klopocik.

 

Pewnego pieknego dnia kumpel dal mi sie karnac swoim motorkiem.

Efekt tego byl taki ze po tygodniu juz bylem zapisany na kurs prawka A ;-).

Nazbieralem pare groszy i pojechalem po moto.

 

Moto w czesciach, do zlozenia, ale za gorsze wiec wzialem.

Poskladam sobie przez zime i na lato w droge.... ( tzn znajomy posklada bo sie zna :D )

 

Zapyalem wtedy innego ziomka co musze zrobic po kupieniu,

on na to ze oplacic podatek od umowy i moze OC,

zarejestrujesz jak zrobisz

 

No to ok.

Podatek oplacilem, OC zaplacone, nawet przeglad zrobilem ( hihihih )

Jest wiosna, moto chodzi super,

a tu mi kolejny ziom mowi ze teraz po roku od kupienia to juz nie zarejestruje ;'-(

 

HELP !!!

 

Czy zrobilem fatalny blad sluchajac tamtego ziomka i juz jej nie zarejestruje ?

 

Czy da sie zarejestrowac i zaplacic jakas mala kare ?

 

Czy przerysowac date na swistku oplacenia podatku i napisac sobie nowa umowe ? ( hihih :P )

( ciekawe czy dojda do tego )

 

Normalnie jechac rejestrowac czy kabnowac cos ?

 

HELP :D

 

DZIEKI Z GORY ;) :) :(

 

( ale ja debil :P )

 

----------------------------------------------

 

Ja mu nie odpowiem na to pytanie bo nie wiem :/

 

Thx za pomoc

 

OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pojedzie do wydziału komunikacji i się dowie. Bo na forum będzie dużo pomysłów a w urzędzie może inaczej się okazać.

 

Zarejestrować to napewno zarejestruje.

 

POZDRO

 

Ważne że podatek zapłaciłeś. Idz zarejestrujesz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pojedzie do wydziału komunikacji i się dowie. Bo na forum będzie dużo pomysłów a w urzędzie może inaczej się okazać.

 

Zarejestrować to napewno zarejestruje.

 

POZDRO

 

Oki, thx.

 

Smigne z nim do urzedu w srode i napisze tu co mi powiedzieli ;-)

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys malucha rejestrowalem po 8 miesiacach i nie bylo problemu (ale podatek zaplacilem na czas), poprzedni wlasciciel go wyrejestrowal a ja po 8 miesiacach dopiero zarejestrowalem i wszystko bylo ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obowiazujacymi przepisami masz 30 dni na zgloszenie sie ze wszystkim do wydzialu komunikacji. ale jesli ci sie uda to bedzie dobrze. wazne ze skarbowke zalatwiles.

swoja droga jesliby nie chcieli zarejestrowac to zawsze mozna zrobic druga umowe... (mi si eudalo :icon_twisted:)

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obowiazujacymi przepisami masz 30 dni na zgloszenie sie ze wszystkim do wydzialu komunikacji. ale jesli ci sie uda to bedzie dobrze. wazne ze skarbowke zalatwiles.

swoja droga jesliby nie chcieli zarejestrowac to zawsze mozna zrobic druga umowe... (mi si eudalo :icon_twisted:)

 

pzdr:)

 

No wlasnie tez tak myslalem, ze w razie "W" zrobie druga umowe ale na kwitku ze skarbowego jest data :icon_twisted:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak myslalem, ze w razie "W" zrobie druga umowe ale na kwitku ze skarbowego jest data :icon_twisted:

 

Pozdro

 

jakie kary w przypadku nie oplacenia podatku ?

czy mozna jeszcze cos zrobic po 8 miesiacach ?

 

pozdrawiam.

Edytowane przez bartekl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrujesz bez żadnego problemu, nawet kary nie ma za spóźnienie. Ja motor też rejestrowałam po roku od sprowadzenia, zresztą nic jeszcze nie zarejestrowałam w terminie:P Drugi motor dwa lata jeździł na tablicach poprzedniego właściciela i nic z tego nie było, ważne jest tylko zeby opłacic skarbowy bo od tego sa odsetki i to dość duże ale nikt nie może Ci odmówic rejestracji, nawet nie zapytają czemu tak późno rejestrujesz bo to ich nie obchodzi.

 

Nie masz co sie martwić kolega Ci jakiś głupot nagadał

 

jakie kary w przypadku nie oplacenia podatku ?

czy mozna jeszcze cos zrobic po 8 miesiacach ?

 

pozdrawiam.

 

Tak można, zapytaj poprzedniego właściciela czy zgłosił sprzedaż do swojego wydziału komunikacji, jeśli nie zgłosił ( a większośc osób nie zgłasza) to spisac jeszcze raz umowe albo w swojej zmienić date.

 

Tylko uwaga dowiedz sie najpierw czy tamten napewno nie zgłosił sprzedazy bo jak Twój wydział będzie potwierdzał umowe z tamtym wydziałem ( w okresie miekkiego dowodu) to wyjdźie ze jest coś nie tak i nie zarejestrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dwie rzeczy sa wazne: oplacony podatek (do 14 dni od daty zakupu) i oplacone OC.

Pierwszy dlatego, bo moga oprocz odsetek ukarac, drugie dlatego, ze bez tego tez nie zarejestrujesz, a UK zglasza taki przypadek odpowiedniej instytucji i tez dostaniesz kare, nawet wieksza niz w przypadku US.

Ale to wszystko juz oplaciles, nie masz czym sie martwic, z rejestracja nie powinno byc zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanie związane z tym tematem:

kupiłem pojazd mechaniczny i mam na niego fakture vat (nie musiałem płacić podatku),

Nie jest na mnie przerejestrowany ale ma zapłacone OC,lecz przeglad się skończył. Nie moge bez tego go przerejestować a teraz mam mało czasu więc chyba nie naliczą mi żadnych kar jeżeli przerejestruje po 4 miesiącach od daty sprzedaży?

Czy jeżeli bede chcial go sprzedać to tez nie musi być rejestrowany na mnie??

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...