Skocz do zawartości

Urwany łańcuch podczas jazdy


Luca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem w tym konkretnym przpadku mowa o Zbyhu, gdyż

zaliczył on dokładnie taką przygodę w swoim GS.

No właśnie to był zbyhu

U mnie łańcuch nie strzelił. Spadł z zębatki zdawczej i zablokował się między nią, a blokiem silnika.

Na szczęście prędkość była niewielka, także obyło się bez gleby.

 

Ale odpowiedzcie na pytanie ile km robicie srednio na 1 lancuchu, przy jakim motocyklu i jakim charakterze jazdy.

Moj lancuch IRIS ma dopiero 16 - 17 tys i jest luzny. Jezdze bardzo spokojnie, bez stawiania na kolo czy palenia gumy i szarpania. Mialem nadzieje ze jak zaloze nowy lancuch to starczy mi na wiele sezonow, ale dzis sam nie wiem...

Generalnie IRIS to gówno z tego co można wyczytać tu i ówdzie. Czytałem o przypadkach , że rwał się po paru kkm, a niektórzy dojeżdżali do 30kkm, także Twój wynik nie jest taki zły. W Fazerze też mam tego IRISA i widzę, że wyciąga się szybciej niż RK którego miałem w GS500E. Następny łańcuch jaki kupię to pewnie będzie znów RK albo DID. Nie ma co oszczędzać.

Edytowane przez Boniek

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie IRIS to gówno z tego co można wyczytać tu i ówdzie. Czytałem o przypadkach , że rwał się po paru kkm, a niektórzy dojeżdżali do 30kkm, także Twój wynik nie jest taki zły. W Fazerze też mam tego IRISA i widzę, że wyciąga się szybciej niż RK którego miałem w GS500E. Następny łańcuch jaki kupię to pewnie będzie znów RK albo DID. Nie ma co oszczędzać.

 

ciekawe jaki ja mam bo juz nie pamietam. ale tez jest gowniany bo nei zrobilem na nim wiecej niz 5 tys a lancuch juz wyciagniety a zebatka sciachana

jaka jest cena RK lub DIDa?

 

a i jeszcze jedno pytanie: czy czestsze hamowanie silnikiem ma bardziej destrukcyjny wplyw na lancuch?

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jaka jest cena RK lub DIDa?

 

Przed rokiem za RK x-ring do GS500E dałem 235 zł

Najlepiej do konkretnego modelu motocykla cenę sprawdzić w Larssonie. Tam właśnie mają łańcuchy RK.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Wywolany do tablicy :).

Tak, to mi pierdyknal lancuch :clap:. Zastanawiam sie tylko w jaki sposb zerwany lancuch ma zablokowac tylne kolo :|. W MZcie jeszcze qmam - pelna oslona lancucha. Ale w wiekszosci sprzetow oebecnie lancuchy nie sa obudowane, wiec w momencie zerwania powinny one wyladowac najprostrza droga na asfalcie...

 

U mnie lancuch zerwal sie dziwacznie przy zmianie biegu z 1 na 2, po dynamicznym ruszeniu. Uslyszalem zgrzyt, trzask i bylo po ptakach - silnik pracowal i nie napedzal kola :D. A po paru metrach gwaltownie zblokowalo silnik (lancuch zawadzil o wirujaca zembatke zdawcza.

 

Rezultatem byly poprzecinane kable ladowania akumulatora, w ktore uderzyl zerwany lancuch oraz wybity spory kawal aluminium w karterze i deklu. Na szczescie nie zostala naruszona komora skrzyni korbowej, wiec po prostu z taka dziura (od spodu) jezdzilem dalej :D. Kable zlutowalem, zalozylem nowa zapinke na lancuch i zrobilem nim jeszcze pare tys. km ;).

 

Pozdrowki

 

PS

Byl to Iris o przebiegu minimum 12kkm :clap:. Nierownomiernie wyciagniety :D.

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie prosze jakie notowaliscie przebiegi na lancuchu DID. Zrobimy kalkulacje. Jesli slaby lancuch IRIS wytrzymuje ok 15 k a jego cena do mojej 9 byla ok 300, to chyba warto dolozyc te 200 zl jesli straczylby na 30 k. Dochodzi tez koszt zebatek i wymiany w warsztacie i moze okazac sie ze w praktyce DID czy RK jest najtanszy. Jesli natomiast zywotnosc lancuchow jest podobna to nie ma sensu kupowac drozszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...