Skocz do zawartości

Senda czy Rmx??


Słabek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na forum (w jakimś całkiem innym temacie) spotkałem sie z pytaniem co jest lepsze: Senda czy Rmx. Dla mnie to pytanie oczywiste skoro sam mam Sendę, w końcu musiałem ją wybrać ze względu na to, że mi Rmx-ik nie popasił :) a jak wy myślicie?? Senda czy Rmx górą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepszy jest derbik, bo z tego co pamiętam to RMX ma tylko 1,8 KM czy coś takiego, a poza tym kolega mojego kolegi :) miał RMX to mówił że jak na enduraka to za słaby. A z wyglądu to oba fajne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę sie myslisz... ja może to wyjaśnię: Rmx ma te 1,8 KM, ale zdławiony, bo po odblokowaniu osiąga moc niecałych 8 koników... Senda natomiast przez odblokowaniem ma taką samą moc lecz po oddławieniu osiąga prawie 10 kobyłek!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie taki temat mialem zakladac ale Slabek mnie wyreczyl :) Wczesniej nawet nie myslalem o Sendzie chociaz nie wiem dlaczego (moze przez nazwe). Nastawiony bylem tylko na RMX'a. Teraz trafila mi sie Senda na sprzedaz i troche sie nia zainteresowalem ale narazie nie wiem jak z cena i jaki to dokladnie model. Rocznik 2002 tyle narazie wiem. Moze Dominik by cos podpowiedzial ale za bardzo takimi malymi sprzetami sie chyba nie interesuje. Dominik mozesz cos poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzialem na Sendzie i niestety nie moge jej porownac z RMX'em. Słabek czy Senda jest wyzsza od RMX'a? Podobno Senda ma bardzo twardy tylny amortyzator i podnozki niewygodne. To prawda?

P.S. Nadal czekam na wypowiedz Dominika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Postanowilem odkopac ten temat i go troche odswiezyc bo nadal nie jestem przekonany co do tych dwoch motorkow ktory jest lepszy

 

Moze jeszcze ktos dolaczy swoja opinie?

 

P.S. Jezeli chodzi o ceny czesci i dostepnosc do tych dwoch sprzetow to sa porownywalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny i dostępność części jest taka sama... jednak muszę wam powiedzieć, że Senda ma większe osiągi i mocniejszą ramę. kumpel na zawodach od Ktm exc 125 opowiadał mi jak gość na Rmx-ie skskał z hopy i złamał go w pół..... to trochę śmieszne, ale porównując obie ramy trzeba przyznać, że rama Sendy jest bardziej wytrzymalsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeżeli decydujecie się na kupno sprzętu z salonu to lepszy jest rmx. Odblokowanie sendy kosztuje 700zł a Rmx-a 150.Pozatym Rmx ma 2 letnią gwarancję.

A pozatym starsze sendy były rzeczywiście lepsze pod względem osiągów (leciały 100km/h)a nowe mają o wiele niższe osiągi i są mniej żwawe od rmxów.Ja narazie nienarzekam.A wczoraj wyskoczyłem z hopy na torze crossowym i wylądowałem.

Coś mi strzykneło w kręgosłupie ale przez to że siedziałem w czasie lądowania.

Byłem dzisiaj u lekarza powiedział że jak mnie będzie bolał w czwartek to idę na prześwietlewnie.Mam nadzieję że nie będę musiał iść tam. Uważajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuu Filu to zes sie ostro przejechal - mam nadzieje ze nic Ci nie bedzie. Ale chyba wiesz ze to nauczka na przyszlosc ;-) Przeswietlenie moze sie przydac - idz moga znalezc cos co sie odezwie dopiero pozniej, kiedy moze byc juz za pozno - tfu tfu wypluc :-)

Trzym sie chlopie i zdrowiej szybko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać o tym żeby podnieść tyłek z siodła kiedy lecisz z hopy :( muszę przyznać, że nowe Sendy są naprawdę hu*owe... ja mam Sendę R z 2000 roku i wydaje mi się, że jedyne modele jakie wysły porzadnie wykonane z fabryki Derbi to 2000-2001 rok. Potem weszła ta DRD... to jest ni w h*j ni w dupę... osiągów to nie ma... przyśpieszenia także... nie wiem co oni zrobili z Sendziunią :D jeszcze wstawili zębatkę na tył jak patelnie do smażenia... :wink: tak samo ta x-treme... już sie wszysko posrało... :wink: :( rocznik Sendy 2000 r i 2001 r nie ma porównania do Rmx-a!! :( :twisted: Ale teraz Rmx zaczyna ją wyprzedzać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabek zgadzam się z tobą w 100%. Ale dla mnie to jest bardzo dziwne.Bo derbi robiło zajebisty motór a teraz to spiprzyli i przez to stracą i klijentów .Np ja nie wybrałem

sendy głównie ze względu na osiągi a pozatym w tej najnowszej sendzie spiprzyli wygląd.

Jak by w Rmxie poprawili trochę moc mak. to byłoby super.A propo tej sondy to powinieneś ją inaczej skonstrułować odnoiśnie roczników.A propo mojego kręgosłupa jest trochę lepiejchyba jutro jadę do lekarza.Ale uważajcie teraz dopiero zrozumiałem jak łatwo sobie spiprzyć życie.A propo będę biał zdjęcie z tego skoku jak se to zrobiłem.Jak wywołam to wam pokażę.A teraz siedzę cały dzień w domu i się zanudzam a tymczasem mój Rmxik stoji bezczynnie i się tylko kurzy. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to życzę szybkiego powrotu do zdrowia :D czekamy na fotkę :wink: :twisted: jeśli ktoś chce sie bliżej zapoznać z Sendą to zapraszam na moją stronę :( www.enduro-slabek.prv.pl :( jest tam ponad 140 zdjęć innych send i dodatkowo około 60 moich czyli w sumie ponad 200!! :( jest też 10 filmików z Sendą :wink: Serdecznei zapraszam!! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabek byłem na twojej stronie spoko jest.Tylko nie wszystkie zdjęcia da się powiększyć

i wszystko się długo ładuje.Apropo ciekawi mnie bardzo jak stawiasz sendę na tylnie koło.

Ja próbowałem i zawsze nic amortyzatory mam upside-down i jak hamuje to one tylko się uginają i nawet z szybszych prędkości nie umiem tego zrobić.Może masz jakąś wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...