Skocz do zawartości

Zerwany gwint mocowania filtra oleju Drag Star 650


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z mocowaniem filtra oleju w Drag Starze 650, jedna śruba mocująca ma zerwany gwint i nie trzyma dobrze, po przykreceniu filtra i pokrywy spod uszczelki "poci się" olej.

Czy wiecie jaka technologia naprawy jest w tym wypadku najlepsza?

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robilem tego osobiscie ale wiem ze jezeli w danej sytuacji zalezy na uzyskaniu wysokiej sily utrzymania gwintu (fabryczne wartosci lub wyzsze) a szczegolnie w aluminium to uzywa sie HELICOIL, podobny system to RECOIL. to sa sprezynki o przykroju romoidalnym z hartowanego drutu montowane na zasadzie rozprezenia po rozwierceniu zniszczonego gwintu.

ciezko to dostac ale jest to mozliwe. pytaj o w/w nazwy (sprzedaja w kompletach wiertlo, gwintownik, klucz do sprezynek, sprzezynki) w duzych firmach handlujacych srubami.

moze beda mieli w www.FABORY.pl

 

pozdrowienia

Kuba

 

p.s. zaraz zaraz a zniszczony jest gwint wewnetrzny czy sruba? jak sruba to kup nowa :icon_twisted: tez FABORY :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mialem podobny problem w swojej wirago:(dolna sruba sie zerwala ,poszedl gwint nietety,najprosztym sposobem przegwintowlaem z 6 na 8 wstawilem nowa srube ampulowa i trzyma ,nic sie nie dzieje,wczesniej olej mi sie sączyl na wydech i kaplica,teraz mam spoko,gwintowlem to gwintownikami bez czubka zeby gwin byl na calej dlugosci taki sam.gwitowniki onr kolejnosci 1.2.3,zlapalem glebokosc oznaczylem sobie i wiertlo i gwintownik na taka glebokosc by nie przesadzic i jest ok.mysle ze wiesz jak sie dobiera wiertlo pod gwintownik

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezli jest to gwint wewnetrzny w wymiarze m6 to wystarczy tylko przegwintowac naM7 ( ten sam skok gwintu) i wkrecic srube M7 odpowiedniej dlugosci. Takie sruby bywaja w firmie WURTH. ewentualnie wiertlo fi 7 i gwintownik M8/1. Takie sruby sa latwiej dostepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...