Skocz do zawartości

Chorwacja


andzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie niepocieszające są te informacje o cenach w chorwacji, jednak fotki z wyjazdu ekstra. Zawsze można zboczyć troszke w strone Czarnogóry, różnica niewielka :)

Myslałem że nie będzie drożej niż na węgrzech, znajomi mówili że ceny są niższe a tu takie klocki :)

A oszczędności, pare konserw i zupki chińskie :)

I zapomniałem dodać noclegi na dziko;)

Edytowane przez Jenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to niektorzy z lekka przesadzaja.

Paliwo aktualnie w chorwacji kosztuje ok 4zl/litr- (8kn)

Kwatery w sezonie faktycznie od 10EUR w góre,jednak jesli chodzi o kempingi to za dwie osoby spokojnie mozna znalezc cos za 15 EUR za komplet (2osoby+namiot+motocykl),nie mowiac o tym ze mozna cene stargowac,dla przykladu rok temu bylismy na kempingu na wyspie KRK : http://www.camp-bor.hr

za ktory po targach zaplacilismy 11EUR/komplet.

Jesli chodzi o sama trase motocyklem to autostrady sa faktycznie drogie,z tym ze pozostale drogi sa bardzo dobrej jakosci z ekstra nawierzchnia i zakretami takze nie ma sensu sie meczyc jazdą autostradą :)

 

Jesli chodzi o bezpieczenstwo w samej chorwacji to spokojnie mozna zostawic motocykl i pojsc zwiedzac,to samo tyczy sie rzeczy zostawionych w namiotach.

 

tak w ogóle to bylismy 3 raz w chorwacji i pewnie jeszcze tam wrocimy :)

 

milego wypoczynku

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to niektorzy z lekka przesadzaja.

Paliwo aktualnie w chorwacji kosztuje ok 4zl/litr- (8kn)

 

No, zwłaszcza że kuny można kupić po 0.65 a w lipcu pewnie po 0.7, więc nijak nie wychodzi 4 zł :)

 

A co do noclegów to zapłaciłem za namiot + moto + 2 osoby odpowiednio:

 

Plitvicke Jezera 142HRK = 92 zł

Trigor 97HRK = 63 zł

Sreberno 70HRK = 46 zł

Tisno 104HRK = 66 zł

Rijeka 96HRK = 63 zł

Wenecja 22EURO = 88 zł

 

Co do kwater prywatnych to nie wiem, ale nie sądze aby kosztowały w dobry miejscu 10E. Na przykład przy Plitvickich Jezerach jest tylko hotel i pole namiotowe. No ale może 50 km obok coś jest?

Edytowane przez Gregor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie kupuje sie kun tylko zabiera sie euro i wymienia w Chorwacji na kuny.

W normalnym banku za 1 Eur dostajesz 7,2kuny,w kantorze mozesz dostac do 7,5 za eur.

 

Kwatery w odleglosci 5km od Plitvickich jezior kosztowaly 11EUR od osoby.

 

Pozdr

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to niektorzy z lekka przesadzaja.

Paliwo aktualnie w chorwacji kosztuje ok 4zl/litr- (8kn)

wszytstko pięknie tylko żebym nie wiem jak liczył te 8kn za litr nie chce wjść mniej niż 5 zetów(licząc 0,65-0,7 zł/kn) :)

Ale cóż, temat zarzucony został i trzeba pewnie jechać będzie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My wybieramy się pod koniec czerwca a dokładniej - 26.06. Planujemy objechać całe wybrzeże. Jedziemy w ciemno. Nie mamy nic zorganizowanego, ponieważ wydaje nam się, że w Chorwacji bez trudu znajdziemy bazę noclegową. Mamy jedynie swoją koncepcję dotyczącą celu podróży i ogólny zarys tej wyprawy.

 

Planujemy jechać przez Wiedeń i tam zatrzymać się na pierwszy nocleg. Następnie objeżdżając całe wybrzeże chorwackie przejechać przez półwysep Istria - Zadar - Sibenik - Split i dojechać do Dubrovnika.

 

Fajnie by było spotkać się i wtedy obgadać wszystkie szczegóły.

 

A Ty jechałbyś sam????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to niestety tak na 100% zdecydowani na ten wyjazd to jesteśmy tylko w dwójkę ( ja i mój chłopak). Parę osób zastanawia się i oblicza koszty jednak jak na razie żadna z nich nie zadeklarowała swojego pewnego uczestnictwa.

 

Zdajemy sobie sprawę, że w większym gronie wyjazd będzie ciekawszy, bezpieczniejszy jak również tańszy. Dlatego poszukujemy osób, które w podobny sposób zaplanowały sobie urlop i wierzymy, że znajdzie się parę takich osób..... :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to niestety tak na 100% zdecydowani na ten wyjazd to jesteśmy tylko w dwójkę ( ja i mój chłopak). Parę osób zastanawia się i oblicza koszty jednak jak na razie żadna z nich nie zadeklarowała swojego pewnego uczestnictwa.

 

Zdajemy sobie sprawę, że w większym gronie wyjazd będzie ciekawszy, bezpieczniejszy jak również tańszy. Dlatego poszukujemy osób, które w podobny sposób zaplanowały sobie urlop i wierzymy, że znajdzie się parę takich osób..... :buttrock:

 

ja jestem chętny i drugi moto też tylko druga połowa lipca już zaklepana z urlopem :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje nie spac w wiedniu a w maridor ( czy jak to sie tam pisze) spokojnie dojezdza sie do CR i mozna jechac wybrzezem rozkoszujac sie pieknymi widokami :smile: a jest czym :bigrazz:

 

polecam wyspe Hvar (obok Makarska) za makarska sa fajne okolice a ceny jak pisali poprzednicy nizsze ( w makarskiej drozej) , z policjantami po angielsku nie szlo sie dogadac ;)

co jeszcze napisac moze o dam to : http://www.cro.pl/

 

napewno jedzcie w ciemno ,

 

nie zapomnijcie poprosic gospodarza o rozno z rybka i cebulka zapijane domowym wyrobem :crossy:

 

opisywalem soj wyjazd do CR gdzies na forum :P

ale wiekszosc juz ludzie napisali

 

 

acha ja sugeruje trase -> czechy->wieden->maribor->chorwacja :P

 

udanej zabawy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...