Skocz do zawartości

yamaha rd350


tomala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanko co może być przyczyną że moja yamaha wypala mi dziurki w tłoku i tylko na jedny cylindrze próbowałem już ustawiać bogatą mieszankę i ubogą i ciągle jest to samo

teraz zamówiłem nowy tłok i chciałbym żeby troszke polatał na nim a nie znowu 200kilometrów i kolejna dziurka

może ktoś wie jak dokładnie wyrególować gażniki bo jak narazie zwalam wine na gaźniki

dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik posiada wydech 2 w 1 czy 2 w 2?bo moze masz za bardzo wypruty wydech?no podstawa to mieszanka za uboga.Najprosciej sprawdzic po kolorze swiecy po dłuzszej jezdzie. Jak masz mozliwosc to sprawdz albo temp. na kolankach albo kolor spalania swieca typu colortune. Z serwisówkami do rd 350 nie ma problemów :icon_twisted: wejdz w dział z danymi technicznymi i tam przewertuj watki gdzie jest duzo roznych serwisówek albo linków do stron, bo na któres widziałem do rd350 lc. Na podstawie serwisówki ustawisz wszytsko idealnie, a jak bedzie dalej zle wtedy sie bedziemy martwic :)zawór powinien sie chyba otwierac całkowice około 7000 rpm.

Ps. mam nadzieje ze tłoki jakies lepsze a niz prywata z garczków aluminowych przetopiona :rolleyes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika ze zlego ustawinia gaznika i chlodzenia cylindra od wewnątrz.Zawor przy maksymlanym odkreceniu manetki powinnien otworzyc do konca okno wydechowe.w Rd jest to chyba na linke i nawt bez silnika wiec gdzies musi byc jakas regulacja.ogolnie to sciagnij wydech i popatrz jak sie otwiera;]pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Ożywię trochę temat :buttrock:

Mam pytanie jaka powinna być ta temperatura na kolankach. Bo zauważyłem u siebie przegrzaną farbę na kolankach na pierwszym łuku tuż przy cylindrze, poza tym z tego co nie znalazłem w serwisówce, ale znalazłem na forum moto powinno palić z 8l/100 a mi jakoś nie chce wessać więcej jak 5 (przy mieszanej jeździe). Moto zrobiłem juz ponad 2 tys. i narazie zadnych dziurek ani innych efektów ubocznych (poza tą farbą) nie mam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...