Skocz do zawartości

Zapisałem się na kurs


Rekomendowane odpowiedzi

ja sam nie wiem co mam owiedziec o swoim kursie.

Mialem wybor albo 1000 pln i jezdze 3 motocyklami (cz, cbr125,jakis maly czoperek delim czy jakos tak) albo 800 pln i jezdze tylko mz etz150. wybralem opcje tansza po dlugim namysle (kupie lepsze buty na moto).

 

Kurs zaczalem z poczatkiem kwietnia, a obecnie jestem w okolicach 8h jazd - jak dla mnie zdecydowanie za dlugo to idzie (co prawda jest to po czesci zalezne ode mnie bo na jazdy moge sie umawiac po 16 - czyt po pracy). Na 8h wyjezdzonych 2 razy zerwalem linke gazu (nie wiem czy ja taki silny, energiczny chlopak czy te linki jakies chinskie). Akumulator raz padl. Obroty same dziwnie spadaja (na luzie) po dluzszej jezdzie, a na placy nie da sie jechac na sprzegle bo gasnie, musze gazowac ale wtedy szarpie, wiec musze miec caly czas gaz odkrecony troche ale wtedy szybko jade, teraz to opanowalem ale na poczatku bylo ciezko.

Co do samej nauki to czesto smigam po miescie i po placu wiec narzekac nie moge ale same uwagi instruktora ograniczaja sie do podawania kierunkow jazdy i pocwicz na osemce. Co prawda osemke opanowalem na 2h, a teraz to juz raczej sie bawie na osemce. Pozostale sprawy dowiaduje sie dzieki pytaniom (czytam cos na forum, pytam istruktora jak to jest i wtedy to cwiczymy). Plac szybko opanowalem, miasto nie jest mi obce (4 lata na kat B), ale brakuje mi troche nauki jazdy, a nie nauki do egzaminu. No ale jeszcze ponad polowa jazd przede mna wiec kto wie.

 

Nie wiem czy dobrze wybralem, bo nie wiem jak sprawa wyglada w szkole za 1000pln. Tutaj najbardziej wpienia mnie fakt ze calosc strasznie sie przedluza. Kiedy robilem B (tez zaczynalem na poczatku kwietnia) to na poczatku lipca mialem juz dokument w rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem troszkę o droższym ale lepszym kursie. Każdy ma wybór i rozum.

Ja na kursie jeździłem motocyklami:

- YAMAHA SR 250

- HONDA CBF 250

- YAMAHA XT 225

- YAMAHA TW 200

- SUZUKI GS 500

- chyba to już wszystko :icon_mrgreen:

I było zarąb iście :icon_mrgreen:

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...