Skocz do zawartości

cylinder sie poci(ł)


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

dzis wielki dla mnie dzien, zlozylem wreszcie NS1 na nowym tloku i w ogole uszczelkach :) :D

 

przed zlozeniem wyczyscilem bardzo dokladnie kazda przylegajaca czesc glowicy/cylindra i odtluscilem.

 

uszczewlki zakupione byly w sklepie KLASA. moto zlozylem, pracuje przepieknie. niesamowicie ciagnie i odpala na doslownie 3 zabki(bo nie ma rozrusznika)

 

zalalem silnik plynem chlodzacym i... bardzo malo, aloe cieknal mi poki go nie odpalilem.

moto popracowalo ze 20 min na luzie i niskich obrotach(wstepne docieranie :D) i troche przestalo. kiedy moto porzadnie sie rozgrzalo przestalo chyba calkowicie leciec.

 

moto zlozylem na nowych uszczelkach, ktore uprzednio przesmarowalem troche olejem. moze to przez ten olej leci?

konkretne miejsce wyciekow to miedzy cylindrem a glowica...

co sadzicie o tym? jaka moze byc przyczyna? nie chcialbym rozbierac, bo wiadomo ze lepiej jak juz tak zostanie. glowice przykrecilem od serca, wiec to nie wina slabej sily...

doradzcie, czy moze poczekac do jutra, zbadac co sie dzieje i dopiero podejmowac decyzje?

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto zlozylem na nowych uszczelkach, ktore uprzednio przesmarowalem troche olejem. moze to przez ten

od kiedy to olej pelni funkcje uszczelniajace? Silikon to rozumiemm, chociaż pod głowice nie bardzo, lepszy jest teflon na uszczelke (ja tak mam w tzr 125 i jest git). a ty jesli miales nowa uszczlke to nie zmarujesz niczym.

 

Co do przykrecania glowicy to chyba przykrecales srobki na krzyz? Wiesz co mam na mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy to olej pelni funkcje uszczelniajace?

 

 

to nie sluzy uszczelnieniu, tylko polepszeniu wlasciwosci uszczelki i przedluzenia jej trwalosci(czyli jakby nie patrzac troche tak :D). poczytaj troszke o tym w oczach Adama czy Piotra Dudka.

 

co do przykrecania to nietylko na krzyz, ale tez stopniowo kazda srubke coraz mocniej... z tym to ja juz wiem jak sie obchodzic :)

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...