Skocz do zawartości

Kaszkiet HJC ZF-7


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Szanownych Forumowicz-ów/-ek posiada takowy kask i może podzielić się uwagami dotyczącymi eksploatacji? Otóż miałem dziś okazję odbyć jazdę próbną w ww. hełmie i nieco niepokoją mnie dwie rzeczy: szum już przy dosyć niskich prędkościach (nie przekraczałem 80 km/h) oraz skłonność szybki do zaparowywania*. Być może przynajmniej częściową winę za ów szum ponosi brak podbródka. :D

Czy próbował ktoś z Was jeździć w rzeczonym kasku z szybką uchyloną o jeden ząbek (i go przy tym nie zawiało)?

Wiem, że kask jest z dolnej półki, rozważam jego zakup tylko dlatego, że kolorystycznie bardzo pasuje do mojego skuterka, a sprzedawca zaoferował zań całkiem atrakcyjną cenę.

 

*Wizjer zaparował, gdy opuściwszy go nań nachuchałem (w zamkniętym pomieszczeniu), a nie w czasie jazdy, ale podejrzewam, że podczas jazdy w deszczu czy w ogóle w chłodniejszy dzień mogłoby być nieciekawie; być może problem by rozwiązał antyparujący spray. :)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z tym modelem bo nie miałem okazji go przetestować. Chciałem tylko wyprowadzić Cie z błędu. Otóż kaski firmy HJC nie są "z dolnej półki". HJC jest związana z producentem kasków marki SHOEI a to o czymś świadczy. Poza tym kaski HJC w tej chwili są numerem jeden w Ameryce Północnej. Na twoim miejscu bym się nie zastanawiał albo poszukał innego modelu HJC, które rzeczywiście w porównaniu z kaskami SHOEI są tanie a przy tym solidne. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z tym modelem bo nie miałem okazji go przetestować. Chciałem tylko wyprowadzić Cie z błędu. Otóż kaski firmy HJC nie są "z dolnej półki". HJC jest związana z producentem kasków marki SHOEI a to o czymś świadczy.

 

Używając określenia "z dolnej półki", miałem na myśli ten konkretny model, a nie kaski HJC ogólnie. O tym, że to dobra marka, doskonale wiem - inaczej w ogóle bym się tymi skorupami nie interesował. :D

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...