Skocz do zawartości

problemy z umową KS


Tuzmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z umową.

Umowa jest pomiędzy mną a niemcem, mam wszystkie papiery do rejestracji.

Problem polega na tym ze po przetlumaczeniu dokumentów okazalo sie ze na umowie jest "pojazd posiada wady, i nie jest bezpieczny dla ruchu drogowego". W takim razie co z tym zrobić? Przepisać umowe i podpisać sie za niemca? Diagnosta na kontroli technicznej powidzial ze moge mieć problemy i oprócz podstawowego przeglądu potrzebny bedzie dodatkowy a moze i opinia zeczoznawcy.

ech

pozdawiam i dzieks za pomocne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy od razu problemy? Według mnie badanie techniczne wystarczyłoby w zupełności. Jeżeli badanie masz zrobione i wyniki jest "P"ozytywny to można iść rejestrować. Chyba że motocykl rzeczywiście uległ jakiemuś wypadkowi to wtedy trzeba będzie zrobić drugie badanie dodatkowe tak zwane "pokolizyjne".

A czy ten motocykl to jakiś 'wrak' po wypadku czy jak? Skoro jest taka adnotacja to musiał być jakiś powód dla którego Niemiec ją tam wpisał.

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym ze motocykl zamiczył szlify z kazdej z mozliwych stron to ucierpiały jedynie plastiki i są delikatnie porysowane. Diagnosta u którego byłem powiedział mi ze handlarze tak robią z powodu zanizanej ceny zakupu aby sie urzędy nie czepiały. Wpisują takie coś ze cena jest promocyjna ze wzgledu na zly stan pojazdu. Ale ten wpis mnie przeraza "i nie jest bezpieczny w ruchu drogowym"...

co myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojazd przeszedł badanie techniczne i jak napisałem wyżej uzyskał wynik pozytywny to nie widzę problemu. Ewentualnie może mieć kilka pytań ze strony urzędnika który to będzie rejestrował. Powiesz, że kupiłeś motocykl po lekkim upadku z pourywanymi migaczami czy coś takiego i to wszystko ;) Ja na Twoim miejscu bym się tym nie przejmował. Chociaż wszystko zależy od osoby na którą trafisz w rejestracji. Jak będzie to ktoś "normalny" to przejdziesz bez problemu. Jeżeli mniej "normalny" to może Cie skierować na stację w celu przeprowadzenia tego dodatkowego badania.

 

Jak załatwisz sprawę to daj znać jak się to odbyło :icon_eek:

 

Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.

  • Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno podziele sie doświadczeniami. Facet na diagnostyce napędził mi stacha bo zeczoznawca to nic miłego. Oczywiście przegląd jest ok, wiec z tym nie ma problemu. Facet popatrzył na motocykl, sprawdził osprzęt, zainkasował 116zł i po badaniu. Jeżdże do nich autem na przeglądy wiec nie robią mi problemów. Oczywiście motocykl jest sprawny i dobrze sie prowadzi co osobiscie sprawdzilem w trasie. A w tym momencie śmigan na rejestracji wydrukowanej drukarką atramentową. ;)

Spróbuje przetłumaczyć nowy dokument KS tak by było cacy (35zł a nie 96). Nie mniej dzieki za zainteresowanie.

heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

mam juz miekkie

Zrobiłem tak jak wspominałem wcześniej. Umowe przepisalem jeszcze raz bez tego feralnego zdania. No cóż nie jest to zbyt uczciwe (musiałem podpisać sie za niemca), ale przeciez mam oryginalną umowe (wiec nie mam wyzutów sumienia, urzedy w polsce to mafia i tak ze mnie zdarli). W urzędzie sie nie czepiali wiec teraz czekć tylko karty pojazdu i twardego dowodu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git że się udało zarejestrować :D A z tym przepisywaniem umowy to już się policja zajmie. Poinformowałem odpowiednie organy ścigania :)

  • Pozdrawiam

 

To znaczy ze mam juz sie pakować na wyjazd na wczassy??

Szczerze powiem ze nalegalu przyjemniej sie jeździ, nie to co na wydrukowanej rejestracji.

pozdrawiam i szerokiej drogi, taniego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem cos w podobie.

Mam umowe K-S pomiędzy Polakiem a Niemcem tylko , że na tej umowie z danych niemca mam tak:-imie,nazwisko,oraz dokładny adres i tyle.

-Czy to jest odpowiednio zapisana umowa?

-Czy na umowie z obcokrajowcem musi byc jego: NIP,PESEL i nr DOWODU OSOBISTEGO?

 

pozdrawiam i prosze o odpowiedź/porade etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...