Skocz do zawartości

Kawasaki zx9r , dławi sie


Bass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wlasnie wracam z pierwszej jazdy, w tym roku moja zx9 (rocznik 95) . No i co sie okazalo, przy wyzszych predkosciach i na wyzszych biegach zaczyna sie dlawic jak by jej brakowalo paliwa. Dodam ze przez zime wyciagalem silnik i wymienialem skrzynie. Motocykl nie jest do konca poskladany , brakuje owiewek.

Pierwasza diagnoza jaka mi przyszla do glowy to, ze za duzo powietrza dostaje i sie dlawi , wiec zakleilem wloty powietrza , nie pomoglo.

Co to moze byc, moze cos popier... przy skladaniu ?

Za pomoc z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy w modelach starszych to było, ale w moim (99) jest taki śmieszny system, co się nazywa CLEAN.

z pozoru bzdeta, ale tak naprawdę strasznie skomplikowany - z przodu w srodku zwyklych wlotow do airboxa mam takie 2 malutkie wloty - ktore zchodza sie w jeden kolo swiatla, jest taki maly "walec" z plastiku (filtr) i dalej wchodzi obok airboxa i idzie jakis przez blok silnika kanalami i przepustnicami do okolic zaworow wydechowych.

jesli tam masz jakas nieszczelnosc lub przytkanie, to zaczyna sie tak dziwnie zachowywac - tyle ze u mnie bylo to przy niskich obrotach i niskiej temperaturze otoczenia (120/h na 6ce i ok 5-10st.).

zeszlej jesieni wyjalem ten filtr, zeby go obejrzec w srodku - ale niestety jest nierozbieralny. wzialem brzeszczota i rozcialem - w srodku byla kupa mokrej ziemi - tak zalepiony byl, ze mialem mniej niz polowe powierzchni przepuszczajacej. po wymianie na nowy (niestety - nie ma zamiennikow a org. o ile pamietam w okolicach 150pln) znowu dziala jak rakieta ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem czyszczenie filtrow powietrza i kanalow dolotowych, niestety nie pomoglo.

moze chodzi o dawke paliwa , na I biegu jest git ale jak wlaczam II i III bieg i reszte od 7 tys. przestaje przyspieszac, co to qrna jest??

 

Sql, miales racje.

Jeden z tych przewodow zawinal sie pod lampe i blokowal przeplyw powietrza. Takie proste, ze az nie mozliwe.

Dzieki za podpowiedz

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...